Ollaan tulossa käämään sinne statiin.Kannattaako tulla lahenväylää vae oesko kehällä hiljasempoo,ku meiän Kaapo-ruuna alkaa olla jo vanaha ja rattaissakin on vanhat hakkapelliitat alla.?Voeko hevosen parkkeerata minnekä ja joutuuko maksammaan piletin?Pitäskö paljon ottoo rahhoo mukkaan?Riittääkö satatonnii.Myin mehtee..
Mitenkäs sinne kallioon piäsöö?Vieläkö ne sananalaiset naekkoset päevystää sielä?
Mitenkäs sinne kallioon piäsöö?Vieläkö ne sananalaiset naekkoset päevystää sielä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
lahdenväylää.
pysäköinti maksaa
satatonnia riittää
opperan kulmalta vasempaa -> kallioon.
päivystää en tiiä missä
Junnalla ihan keskustaan ja sitten taksilla minne nyt haluaa. Rahaa kandee ottaa mukaan tosin ne muovikortit on paljon suositeltavempia, kun voi maksaa taksissa ja muualla, eikä pennoset jää taskuun kolisteleen. Lisäksi stadissa on niitä rosmoja, joille kelpaa rahat.
Tuu Setorii ja ota rahas mukaa. Juuaan yhessä niitä ni kerron sulle mist suat naekkossii. Kallistaha tiäl o niin et ota vaa reilummi rahhaa mukkaas. Nähhää!