Kerrankin oikea

Ei pääse tekemään enempää vahinkoa kuin
siellä on jo tapahtunut!

Ulkoministeri Alexander Stubb matkustaa ensi tiistaina Israeliin ja palestiinalaisalueille.

Matkan aikana Stubb tapaa Israelissa presidentti Shimon Peresin, pääministeri Ehud Olmertin, ulkoministeri Tzipi Livnin sekä oppositiojohtaja Benjamin Netanjahun.
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..ulkoministeriön virkamiehillä on selvästikin
enemmän järkeä kuin ulkoministerillä. Israel on
aina ajankohtainen vierailukohde ja sinne soisi
usean muunkin ministerin matkustavan. Toivottasti
myös neuvotteluihin annetaan kunnolla aikaa, ja
asiat puidaan perin pohjin, kuten kepu sanoisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


komennus ulkoministerille! kirjoitti:

Ei pääse tekemään enempää vahinkoa kuin
siellä on jo tapahtunut!

Ulkoministeri Alexander Stubb matkustaa ensi tiistaina Israeliin ja palestiinalaisalueille.

Matkan aikana Stubb tapaa Israelissa presidentti Shimon Peresin, pääministeri Ehud Olmertin, ulkoministeri Tzipi Livnin sekä oppositiojohtaja Benjamin Netanjahun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu