Alkaa olla "pikkasen läpinäkyvää" Kokoomuslaista

No viihdettähän ne onkin ;) Totuudesta viis, kunhan ohjaillaan tyhmää kansaa haluttuun suuntaan, vaikka sitten vähän säveltelemällä ;)
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tiedotteita, ei kai siinä kenelläkään mitään epäselvää ole?

Äänestä

hymiöiden ylikäyttäjät, niin voidaan todeta, että kansa on tyhmää. Sinun järjenvalosi ei valaisisi edes pienintä huonetta.

Sitä paitsi media on aina ohjannut kansaa. Jos lehdissä lukee, että joku asia on paha, niin kansa uskoo. Sama toimii toisinpäin, jos povataan hyvää niin siihen uskotaan sokeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonvälitystä MTV3 uutiset kirjoitti:

No viihdettähän ne onkin ;) Totuudesta viis, kunhan ohjaillaan tyhmää kansaa haluttuun suuntaan, vaikka sitten vähän säveltelemällä ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu