Puheet käyvät

"Sairaan mielikuvituksen tuotetta", sanoi kiihkonationalisti Sergei Lavrov mahdollisista pakotteista, kun EU pohtii suhdetta Venäjään. Venäjän johtajat ovat tehneet sen virheen, että uskovat omaan propagandaansa ja ihmettelevät nyt, kun muut eivät tee niin.
8183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Naton jäsenmaita on Auroopassa aika paljon. Aasian, Intian ja arabimaiden edustajat eivät ole tuominnut Venäjän toimia suoralta kädeltä.

Äänestä

Putinin mukaan USA provosoi sodan auttaakseen toista presidenttiehdokasta. Hmm.. Venäjä on siis provosoitavissa. Aika kaukaa haettu.

Putin taisikin paljastaa itsensä. Räjähdyksillä presidentiksi. Kukas se olikaan. Ai niin tuntematon FSB:n agentti Putin nousi pressaksi syyttämällä tshetsheenejä kerrostaloräjähdyksistä, mutta FSB:n miehet kärysivät rysän päältä miliisille, kun olivat asettamassa pommia. Sittemmin asiasta kertoneet TV_kanavat ja radioasemat suljettiin mikä milläkin perusteella.

Juupa juu

Äänestä

niin karkaa kieltä? Se on outoa. Gorbatchov oli poikkeus, sivistynyt mies

Äänestä

onko vainoharhainen kultti vallassa Venäjällä

Äänestä

  • paljastui kirjoitti:

    Tällainen henkilö voi todellakin olla maan johtajana. http://www.youtube.com/watch?v=oCb3ch0GI1g Voiko enään alemmas vajota.

    niin johan ukko paljastuu. "Tapamme tshetsheenit paskahuusseihin" vai miten se meni

    Äänestä

  • paljastui kirjoitti:

    Tällainen henkilö voi todellakin olla maan johtajana. http://www.youtube.com/watch?v=oCb3ch0GI1g Voiko enään alemmas vajota.

    Putinia Bush:iin? Mieheen, joka on niin kytköksissä maan asevoimiin, että oli pakko tekaista vihollisia sieltä, täältä. Uhata ja painostaa, mihin tämän toiminnan kritiikki on kadonnut?

    Täysin uskottava asia, että CIA:lla on Georgiassa
    vahva rooli. Onhan siitä lähihistoriassa lukuisia esimerkkejä mm. Euroopasta, kuin Etelä-Ameriikastakin.

    Äänestä

Pakotteet Venäjää vastaan ovat Lavrovin mielestä sairaan mielikuvituksen tuotetta.

Mitäs sitten on ollut Georgialaistorimummojen hakkaaminen Moskovan torilla ja kauppasaarto Georgialle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jo sairaiksi kirjoitti:

"Sairaan mielikuvituksen tuotetta", sanoi kiihkonationalisti Sergei Lavrov mahdollisista pakotteista, kun EU pohtii suhdetta Venäjään. Venäjän johtajat ovat tehneet sen virheen, että uskovat omaan propagandaansa ja ihmettelevät nyt, kun muut eivät tee niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu