tyhmä? Ateistit sanoo, ettei Jumalaa ole. Kuitenkaan ole vaivautuneet esim tutustumaan Jeesuksen opetukseen senkään vertaa, että olisi tajunnut kuka hän on.
Entäs ne ihmeet?
http://www.fingerofgodfilm.com/
Mitenköhän selitätte sitten esim tämän? Teillä on ihan uskomattoman hölmöt asiat. Olkaa hyvä.
Entäs ne ihmeet?
http://www.fingerofgodfilm.com/
Mitenköhän selitätte sitten esim tämän? Teillä on ihan uskomattoman hölmöt asiat. Olkaa hyvä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ateisti ei lue mitään,jota ei ymmärrä,koska oman ymmärryksen yläpuolella ei voi olla mikään totta.
Alkaa hihu osasto siis välittömästi heti kun oma hilse pöllyää ja parjaus kaiken päälle. Eins Teinit
siis
juttua..
paskalappunipun mukaan jeesus oli jumala joka päätti synnyttääitsensä neitsyestä ihmiseksi jotta voisi teloituttaa itsensä. tätä ennen hän itse kuitenkin rukoili itseltään armoa ettei häntä itseään teloitettaisi, vaikka tiesi jo tulevansa teloitetuksi. loppu sanoinaan hän sanoi "herra(minä itse), sinun(minun itseni) käsiin minä annan henkeni". sitten se ihan itse itsensä herättämänä nousi kuolleista ja lensi itse taivaaseen ja istuu nyt siellä itsensä oikealla puolella ja tuomitsee sieltä itsensä kanssa eläviä ja kuolleita.
siinä lyhyesti vastaus kysymykseesi "kuka jeesus oli".
itseasiassa jumalia on vähintään yksi per uskovainen.
linkkiä? Oletkos sinä itsekin täysin pöljä? Siltä se nyt vähän vaikuttaa..
tässä hihu koittaa maanitella katsomaan jotain vajakkimenoa ja kun Nasse ei oikein innostu, vastaus kajahtaa ojan pohjalta:
"Miksi et lukenut antamaani linkkiä? Oletkos sinä itsekin täysin pöljä?"
Jep jep, hihulla on mieltä raastava epäilys ettei hän ole maailman ainoa täysin pöljä.
Voisitko vähän tarkentaa mitä asiaa tuolta nettisivulta pitäisi selittää? Jos tarkoitat ihan vaan nettisivuja, niin ne ovat ihmisten tekemiä eikä niissä ole mitään yliluonnollista. Monet ihmiset tekevät nettisivuja työkseen tai harrastuksena.
Jos tarkoitit jotain spesifistä asiaa sillä sivulla niin olepa hyvä ja tarkenna kun en suoralta kädeltä nyt ymmärtänyt mihin sinä viittaat.
"Ihmeitä" taas tapahtuu ihmisille jotka haluavat että niitä tapahtuu heille. Oikeista ihmeistä ei toki ole kyse, koska niitä ei ole, on vain typeriä ihmisiä jotka haluavat vahvistaa uskoaan antamalla huijata itseään.
videon traileria? Vai oletko kenties kykenemätön? Miksi pitää olla niin daiju?