liian lievällä rangaistuksella selvisivät
nämä paskakasat!
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
antaisin hänelle kunnollisen selkäsaunan!
Ruoskisin tytön persauksen nahkaremmillä verille ja leikkaisin hänen tukkansa ihan puliksi!
oppisipa pikkulutka kunnioittamaan vanhempiaan!!
tapa käsitellä asia? Mielestäni kostaminen on alhaista.
Ennen vanhaan moisesta olisi teilattu tai poltettu roviolla.
"Äitiä varsijousella ampunut 21-vuotias mies on jätetty rankaisematta. Hänet todettiin syyntakeettomaksi. Syyttäjä ei vaatinut miehelle rangaistusta."
Ymmärsinkö oikein, että murhatekoa yrittävät jätetään nykyään rankaisematta? Miksi todettiin syyntakeettomaksi, jos kerran ampui varsijousella tytön äitiä päähän? En usko, etteikö ampuja ei olisi omasta vapaasta tahdostaan alkanut tuohon tekoon, joten miksi ei rangaistu?
vaikuttaisivat olevan ihan linjassa. Ota huomioon, että kaikesta ei voi aina tuomita maksimirangaistusta.
Mielestäni 5 vuotta ehdotonta vankeutta murhan tilanneelle tytölle on aivan liian lievä rangaistus. Huomioiden tytön ikä. 16 v. joutuu hän istumaan tuomiostaan vain kolmasosan, eli vapaus koittaa noin 1,5 vuoden kuluttua. Kyllä on naurettavan alhainen tuomio murhan tilauksesta!!!
lievemmän tuomion. Jos hän olisi ollut täysi-ikäinen, tuomio olisi ollut 7-8 vuotta.
että jos aikoo tehdä rötöksiä, niin kannattaa tehdä ne mahdollisimman nuorena?