Olen todella pettynyt vihreisiin, jotka pitävät kiinni vain omista valta-asemistaan. Hallituksen ylimielinen politiikka, jossa tuloeroja ja eriarvoistamista kasvatetaan johdonmukaisesti on järkyttävää. Nykyvihreät lakastuvat pois syksyn myötä, toivottavasti kevät tuo mukanaan uusia versoja.
Vihreät lakastuvat
Pettynyt äänestäjä
4153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä kun et oo kuitenkaan pettynyt Kokoomukseen, jonka agendalla tärkeimpänä on oikeudenmukainen yhteiskunta ja köyhyydyn poistaminen Suomesta.
Kokoomuksen ohjelmassa on se, mitä mainostoimisto siihen päättää laittaa. Sitten nämä broilerit madaltaa ääneen ja toistelee vakavalla naamalla näitä fraaseja. Itse politiikka on hyväosaisten ylimielistä hyysäämistä, josta isänmaallisuus on kaukana.
Pettyä voi vain niihin, joihin ei ole koskaan luottanut. Koska en ole luottanut Kokoomukseen, en ole pettynytkään.
Uudet versot, en taida enää jaksaa uskoa niihin vaikka itse aarno kasvi koittais niitä saada kasvamaan.