jypi pelas mestis miehillä ja otitte PATAAN!!!pois mm.immonen,pihlman,hytönen,virtanen,wallinheimo.kyllä se nyt on niin et kuulutte mestikseen,ei pelastanu ees sakari salminen!
ei hyvä
4
186
Vastaukset
- Toivoa on
Älä nyt vaan heitä vielä kirvestä kaivoon, kovin se Sportkin on uhonnut nousevansa tällä kaudella liigaan, ja paskat, eihän siitä mitään tule, kun Ässät hakkasi Sportin vieraissa 3-1, ilman Jyrkkiötä ja Sammalkangasta. Liigaan Ässät kuuluvat, eikä JYP:ille hävitty kuin 3-2.
Ota nyt rennosti. Ei 1 tappio varsinaisella peliajalla 6 harjoitusottelusta ole lainkaan huono. EIHÄN? Pikemminkin se on Ässiltä erinomainen ''saavutus''.- täällä usein mainitaan.
Eihän nuo mistään mitään kerro, näinhäb täällä aina sanotaan, mihis se nyt olisi muuttunut.
Karsinnat kutsuu ässiä, näin se on nähtävä!
- m,,,mm
Kyllä siellä oli ihan liigapelaajiakin mukana. Toisekseen varmasti painoi pojilla jo jaloissa kun 3 peliä vetivät 3 pakkiparilla ja viimeiset 2 viikkoa olleet melkoista reissua.
Joten ei kerro tuo peli mitään negatiivista ainakaan.- kattokaa jätkiä
Sipiläinen – Hakkarainen – Bicek
Jaatinen – Saksinen
2. kenttä:
Virpiö – Vänttinen – Jääskeläinen
Lippojoki – Kaijomaa
3. kenttä:
Pesonen – Riska – Mikkonen
Vatanen – Forsberg
4. kenttä:
Heikkinen – Lahtinen – Poukkola
Laurikainen – Muotka
Maalivahdit:
Tuokkola (Wallinheimo)
bicek,vänttinen,jääskeläinen,virpiö,kaijomaa jypin mukana liigapeleis,muut d-teamis ja pari vaihtelee seurojen välil tammikuuhun asti,eli aika pitkälle tuo oli d-team!mut onpahan jykyläst myös hyvä mestis joukkue.oishan teijän pitäny voittaa...vai mitä???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592822- 1252050
- 921768
- 1631355
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621262
- 691122
- 641111
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331007