Herätyskello soimaan pummit, Purjo, Piedur, Tampereen kommari ja iltavuoron Käde. Johtaja on teeveessä maikkarilla klo 7.49.
Kun ei työt ja rahat rasita, Ottakaa taas kierroksia, ajatelkaa Soinia oman elämänne sijasta. Varatkaa kossu ja lihikset valmiiksi.
Varmaan potuttaa?????
Kun ei työt ja rahat rasita, Ottakaa taas kierroksia, ajatelkaa Soinia oman elämänne sijasta. Varatkaa kossu ja lihikset valmiiksi.
Varmaan potuttaa?????
Vastaukset 7
Vanhimmat
Navetalla,että ehtii katsomaan meijän Soinia.
Vai laittaskohan tuo ukko ohjelman kovikselle,niin kahtos sitten personkuppija juuvessa?
kiskalla, kun ei ollut varaa lihapiirakkaan? Muista kuitenkin lääkitys. Se on noissa mielialasairauksissa erityisen tärkeää.
vaikken pummi olekaan.
taas aamulla "töihin"...vai, että "töihin"? keu keu keuh....
on peruspelle, ei rasita työt. Vieläkö Purjo on sun poliittinen päätoimittaja, voi juku mikä pelle-purjo.
unta palloon. No eipä työt rasita. Riittää kun käy Johtajan käskystä heittämässä muutamat herjat nettiin, silloin kun sattuu olemaan hereillä. Sairaan dorkaa!
pestä tukkansa (oik. = ei viitsinyt, kun siitä ei makseta erikseen).
Tosi dorkaa harmaahapselta!