Härveli aiheuttaa maailmanlopun :D

10.9. käynnistetään bigbang härveli, jonka jotkut tiedemiehet uskovat aiheuttavan mustia aukkoja, jotka tulevat nielemään maapallon sisäänsä :D.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1051070/Experiment-unlock-secrets-Big-Bang-cause-end-world-say-scientists-court-bid-halt-it.html
17736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vielä 9 päivää aikaa tehdä parannus ja uskoa evankeljumi.

Äänestä
  • musta aukko nielee taivaankin :D

    Äänestä

  • Bubastis.tm kirjoitti:

    musta aukko nielee taivaankin :D

    niele, sillä taivas ei kuulu tähä universiumiin.

    Äänestä

  • Tod Ernst kirjoitti:

    niele, sillä taivas ei kuulu tähä universiumiin.

    kuuluu:-)

    Äänestä

  • sitten taivas kirjoitti:

    kuuluu:-)

    mihinkään univeriusmiin, sillä jos se kuuluisi se ei olisi taivas.

    Äänestä

  • Tod Ersnt kirjoitti:

    mihinkään univeriusmiin, sillä jos se kuuluisi se ei olisi taivas.

    on siis taivaalle uskonnollinen merkitys.

    Tavallisesti kun sanotaan, että taivas on sees, niin se tarkoittaa sitä, että ei ole pilviä taivaalla. Siinä ei ole mitään uskonnollista.

    Äänestä

Samanlainen paniikki oli päällä kuin ensimmäistä fissiopommia kokeiltiin. Vähän isompi huoli oli fuusiopommin kohdalla. Hyvin meni ja täällä silti ollaan.

Epäilen, että tuon kokeen kaltaisia tapahtumia tapahtuu jatkuvasti auringossa, mutta ei sekään ole vielä muuttunut mustaksi aukoksi. Dont worry, be happy.

Äänestä

...on jo todistettu, ettei LHC pysty aiheuttamaan mustaa aukkoa, joka maapallon nielisi.

Toiseksi: 10.9. ei tapahdu mitään niin dramaattista, että sitä pitäisi pelätä millään tavoin. Tuolloinhan ainoastaan kokeillaan kierrättää kahta protonisuihkua koko LHC:n päärenkaan ympäri. Eli kyseessä on pelkkä testi siitä, onko härveli rakennettu oikein. Törmäytyskokeet, joita mustien aukkojen aiheuttajiksi (virheellisesti) pelätään, alkavat vasta loppuvuodesta.

Äänestä

joudun aloittamaan yo-kokeet 9.9. eikö tuota laitetta voisi käynnistää päivää aikaisemmin, just ennen ruåtsin kuuntelua? Pääsisi pälkähästä

Hittå

Äänestä

WAAA WAA WUAAAAAAAAAAAAAA WAUAHAHAAAAAAAAA! APUVAAAAAAAAAAAAHH!! MAAILMAN LOPPU TULLOOOOOOOOO!!!!!!

No ei oikeesti.

Äänestä

se sitten on melko kivuton toimenpide. Semmoinen pikainen juttu, otaksun.

Äänestä
  • mehän jatketaan elämää siellä mustassa aukossa. Sehän voi olla portaali johonkin toiseen universumiin missä on vihreitä miehiä ja violetteja puita ja sininen aurinko :D

    Äänestä

  • bubis ei kirj. kirjoitti:

    mehän jatketaan elämää siellä mustassa aukossa. Sehän voi olla portaali johonkin toiseen universumiin missä on vihreitä miehiä ja violetteja puita ja sininen aurinko :D

    No, se tapahtuu mikä tapahtuu, mitäs sitä semmoisia murehtimaan. Se ja sama.

    Mutta nyt kun vielä olen täällä ilman vihreitä naapureita, niin vähän alkaa keittää nuo homofoobikot uskikset.

    Alkaa tulla meinaan väkivaltaisia ajatuksia mieleen.

    Äänestä

  • Kössönöm kirjoitti:

    No, se tapahtuu mikä tapahtuu, mitäs sitä semmoisia murehtimaan. Se ja sama.

    Mutta nyt kun vielä olen täällä ilman vihreitä naapureita, niin vähän alkaa keittää nuo homofoobikot uskikset.

    Alkaa tulla meinaan väkivaltaisia ajatuksia mieleen.

    Olen miettinyt eikö se ole jo lain vastaista tämä krisselien homoviha?

    Tänä aamuna luin ekan kerran poliisien "törkeästä huumerikoksesta", joka käsittääkseni tarkoittaa sitä että olivat saaneet onnistuneesti estettyä huumeiden levikin myyntiin ja diilerin satimeen.
    ???
    Ei voi kuin ihmetellä...

    Äänestä

Tutkijat käynnistävät laitteen. Valot vain vähän välähtävät ja kaikki tuijottavat hermostuneine ruutuja. Yhtäkkiä koko todellisuus alkaa hajoamaan, kunnes jäljelle jää vain sanat:

LEVEL UP!

Äänestä
  • Kone käynnistyy ja juuri kun tutkijat huomaavat ruuduiltaan, että nanomusta-aukko on ilmestynyt, taustalla pöllähtää harmaa savu ja esiin kävelee metrin mittainen olento joka näyttää hevosen, virtahevon ja valaan risteytykseltä. Olento esittäytyy jumalaksi ja kiroilee tutkijoille, että "minkä menitte tekemään! Enkös minä varoittanut siitä tutkimuksesta. Nyt menitte kyllä liian pitkälle!" Eräs tutkija vain toteaa silmät pyöreinä "Jumalankiitos olen ateisti."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bubastis.tm kirjoitti:

10.9. käynnistetään bigbang härveli, jonka jotkut tiedemiehet uskovat aiheuttavan mustia aukkoja, jotka tulevat nielemään maapallon sisäänsä :D.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1051070/Experiment-unlock-secrets-Big-Bang-cause-end-world-say-scientists-court-bid-halt-it.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu