Protesti yhteiskunnan holhousta

alkanut

fight the power

http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/autoilija-päin-pylvästä-jämsässä(211142).ece
4224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pitänee pestata noita itsemurhapommittajia joka liikenteenvalvontaolpan vierelle "protestoimaan"

Äänestä

että kameratolpat ovat vaarallisia ;)

Äänestä
  • ..näin.

    Nyt kun maassamme on jo onnistuttu kieltämään sekä bikineissä liikkuminen julkisesti, sekä sian muotoiset betoniporsaat, etteivät maahanmuuttajamusulmaanit provosoidu, voitaisiin tällä "hyvällä syyllä" kieltää myös kameratolpat pois provosoimasta viattomia uskonsotureita.

    Äänestä

  • Kameratolppia on saatava lisää - se on kätevä tapa saada autoilijoita noudattamaan nopeusrajoituksia - ja samalla "Katainen" saa rahaa Valtion Pussiin... Ylinopeussakkojen määrän summa pitää kaksinkertaistaa - sillä vielä on uskomattomat paljon autoilijoita, jotka ajavt ylinopeutta ja Kameratolpan Kamera välähtää... Suomalaisia pitää "holhota" tällä tavalla jollei muuten ala noudattamaan Nopeusrajoituksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastaan on kirjoitti:

alkanut

fight the power

http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/autoilija-päin-pylvästä-jämsässä(211142).ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu