"--Vesa-Matti Saarakkala on kovin poliittinen lahjakkuus minun jälkeeni tässä liikkeessä."
(Timo Soini. Ilta-Sanomat, 1.10.2005)
(Timo Soini. Ilta-Sanomat, 1.10.2005)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ajan oloon voi ollakin. Ei ihan joka toisestakaan kaverista kirjoiteta hesariin sivun juttua. Silti Soini on vasta 46 ja hän on puolueen puheenjohtajana just niin kauan kuin haluaa, olihan Vennamokin parikymmentä vuotta.Diktatuurista puhuminen on höpö-hommaa. Paras mies johtaa puoluetta. Vistbacka on toinen joka pystyisi.
Kyllä sen näkee kun SDP:kin pisti noviisin keulaan, ei tuu hyvä.
25-vuotta rämpi kaikki vaalit, onnistumatta missään. Sitten Tony Halmeen vanavedessä ja kristillisten vaaliliitosta pääsi eduskuntaan. Siitä alkoi öykkäröinti ja minä, minä, minä -vaihe, jolle ei loppua näy.
Kaikki otsikossa!
25-vuotta, ennen kuin paikka aukeaa. Saarakkala on jo lipsautellut kiellettyjä totuuksia, eli hänkin voi joutua vielä monta kertaa puukotettavaksi, ennen kuin Johtaja edes harkitsee luopumista. Saa nähdä, kuinka Vesa-Matin selkä kestää mahdollista fileerausta?