Harvinaisen lapsellinen bluffi oli tiikerin ampuminen ja tv-ryhmänn "pelastaminen". Nykyaikana.
Tyhmää Putinilta
Suuntaantoiseen
711682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
On se ihme, että niiin läpinäkyvää on olemassa. Putinin täytyy ola narsistinen hölmö.
uskot kaikkeen. Eihän tuossa oltu mitään lavastettu. Jokainen normaali sen näki. Vain te typeryset uskotte suomalaiseen mediaan. Hahahahahaaa!
Oli tosi imelä juttu
Putinin näytös menee osaan suomalaisia kuin häkä. Ei edes naurata.
Lontoon suurimmat omistajat ovat Putinin kavereita. Ja nyt ei rangaista Georgiasta, koska raha on tärkeämpää. Rumaa.
Putinia, kun nukutti tiikerin? On tämä mennyt jo hulluuteen!
Venäjälle ei tarvitse aseellisesti hyökätä. Kunhan vain kauppa lopetetaan.
Владельца сайта "Ингушетия.Ru" Магомеда Евлоева похоронили, но митинг в Назрани продолжается
Люди не намерены расходится – на центральной площади Назрани сторонников оппозиции набралось 800 человек, им привезли котлы для приготовления пищи. Участники потребовали тщательного расследования гибели Евлоева, а также отставки руководства республики. Впервые откликнулся президент Зязиков, назвав произошедшее "трагедией".
Mitä tämä oli, mitä suomeksi.
Mit dem Verkauf der Dresdner Bank an die Commerzbank ist das Projekt des Allianz-Konzerns gescheitert, Versicherung und Bank unter einem Dach zu vereinen. Vorerst. Denn auch bei dem neuen Riesen wird der Münchner Konzern kräftig mitmischen. Für die Kunden ändert sich wenig: Sie müssen vor allem aufpassen, sich nicht abzocken zu lassen. Eine Analyse von Frank Donovitz
sananvapaus lapsenkengissä Venäjällä. Tuossa, jos vähänkään ymmärsin, on mainittu siitä tapauksesta, että Ingusetija.ru murhattu siis tuon sivuston toimittaja. Hänen sivustonsa siis on Kremlin epäsuosiossa ja nyt siis pääsi hengestään. Suomen uutisissa tästä on muuten myös ollut. Netistä varmaan löytyy suomeksi lisää. (Oikaista voi, jos en tuota kirjoitusta tai sen aihetta tajunnut.) Joka tapauksessa siellä on viimepäivinä jälleen kerran murhattu toisinajattelija, voivoi Venäjää.
Venäjän talous on paljon riippuvaisempi kuin EU. Vain 85 miljoonaa venäläistä ja 400 mijoonaa eurooppalaista. Venäjä uhittelee norsun savijalkaisilla sotavoimilla.
Jos EU on tiukka kuten Suomi putulleissa, se hajoaa. Auttakaamme vapauttamaan orjuutettuja venäläiskansoja ja tuhottuja naapurivaltoja.
Venäjä on pidettävä kurissa voimalla ja viisaudella. Siellä johto kuten Puitinin teapperi. Alistuu voiman allla.
Suomessa on paljon koivuja, riittää kyllä. Ja jos ei riitä, eletään suu suppua myöten.
verisesti kun tuollatavalla kommentoit STALINISTI Iiron IDOLIA!!!!!
Niin se on ymmärrettävä, että jonkun narsistin halua olla ihailtu näyttäytyy, toinen samanmoinen alistuu ja mielistelee. Yhteistä touhua.
Iiroko punikki? Salli minun NAURAA! Venäjää kehuva ei voi olla punikki. Kommarit Venäjällä vastustavat ja vihaavat Putinia, tajuatko kusipää?
Tällä uutisella peitotaan ne ikävämmät uutiset. Esim. Kremliä arvosteleen toimittajan kylmäverinen tappo, Georgian sota ym.
Lavastettu juttu, ällöttävää.
Jos saat tekstisi lehdistölle,, olen kiitollinen.
Et varmaan ole, koska uutista ei venäläisistä lehdistä ole löytynyt. En väitä, etteikö joku olisi kirjoittanut, mutta ei se suuremmissa lehdissä taida olla. Siis olet kuullut sen suomalaisista tiedotusvälineistä, joissa voi olla käännösvirhe. Vaikkapa näin: Putin auttoi kuvausryhää, ampumalla nukutusainepiikin. Olisiko auttaminen kääntynyt pelastamiseksi? Jokainen näkee, että Putinia neuvottiin tuon CO2 aseen käyttöön, eikä pelastamisesta ollut kyse. Älyn käyttö on sallittua, lukipa lehdissä mitä tahansa.
Venäjällä tapetaan 300 toimittajaa joka vuosi. PPPutin ei päse pelastamaan ketään. Käskee vain.
väitettiin Putinin eronneen vaimostaan. Uskoit senkin, hölmö. Hahahahahaaaaa!
Kuka tahansa vaimo lähtisi, jos sellaista koskaan Putinilla on ollutkaan. Näytelmää sekin.
Oletko lukenut
Kirjoittanut: sen venäjäksi? 1.9.2008 klo 22.52
Et varmaan ole, koska uutista ei venäläisistä lehdistä ole löytynyt. En väitä, etteikö joku olisi kirjoittanut, mutta ei se suuremmissa lehdissä taida olla. Siis olet kuullut sen suomalaisista tiedotusvälineistä, joissa voi olla käännösvirhe. Vaikkapa näin: Putin auttoi kuvausryhää, ampumalla nukutusainepiikin. Olisiko auttaminen kääntynyt pelastamiseksi? Jokainen näkee, että Putinia neuvottiin tuon CO2 aseen käyttöön, eikä pelastamisesta ollut kyse. Älyn käyttö on sallittua, lukipa lehdissä mitä tahansa.
Miksi Suomen media näytti tai esitti tuollaien bluffin. Saa nähdä pyytääkö YLE anteeksi, kuten muutkin lapsellisuuttaan
Johan esitin teorian käännösvirheestä. Se on järkevin selitys.
eeee kun 30 miljoonaaaaaa.
Usko pois :))))))
enemmin ihmisiä kuin Neuvostoliitossa oli asukkaita.
jonka Lilliputin urheasti nukuttaa. Juuri EU kokouksen alla tuollaista symboliikkaa.
Venäjän ei saa rekentaa putkea, LIpponen pois sieltä ja Georgian putki vapaaksi vapaalle maailmalle.
Toivottavasti Halonen ei tööpännyt. Huomisista lehdistä sen ehkä näkee.
Venäläiset ovat pelkureita, kun eivät uskallla vastustaa Putinia ja lammaspresidenttiä. Saksa jakamassa etupiirejä. Pelkuri Eurooppa myöskin, kun ei vastista näennäisillä taloudellisilla eduilla.
Suomen pitää puolustaa itseään.
Näin on. Venäjä oli tuskissaan Tsetseniassa. Tulee olemaan vielä Georgiassa. Ja entisissä itäblokin maissa.
Ei siinä teatteri auta vaikka Putin yrittääkin.
Kaasuputken rakentaminen on aluevaltaus Suomelta. Maksu kunnollinne eli 30 mrd €/vuosi inflaatiolla korjattuna.
Venäjä ja Saksa rakentavat sen putken. Lipponen ei kysy kenenkään lupaa. Georgialla ei ole omaa putkea. Köyhän maan läpi kulkee rikkaampien öljyputki.
Halonen tiesi EU:n päätöksen etukäteen. EU:lla ei ole varaa minkäänlaiseen boikottiin. Kumppanuusneuvottelut ovat olleet pysähdyksissä jo siitä Puolan torveilusta lähtien. Paljon tyhjää puhetta, ei mitään tekoja,siinä kokouksen tulos.
Olen sitä mieltä, että ihmisoikeudet ja demokratia sekä laillisuus menee talouden edelle.
Löytyyhän täältä typerysten joukosta sentään järkeäkin ja ymmärrystä, ettei Venäjän kanssa ole leikkimistä pelleboikottien kanssa. Minä sanoin aiemmin täällä, ettei mitään boikotteja tule, sillä se olisi omaan nilkkaan kusemista. Putki tulee, eikä siinä Suomen, taikka huoralandia Viron änkyröinnit lopultakaan auta yhtään mitään.
Kuten nyt Halonen. Ja Stubb pitää tärkeämpänä kauppaa kuin moraalisia ja ihmisoikeusarvoja tai kansainvälistä laillisuutta.
EU toimii samoin.
Kova kovaa vasten.
Kyllä EU:sta ja Venäjän naapurivalloista saa kymmenkertaisen vastuksen venäjälle. Ja samalla saa vapautettua Venäjällä olevvan orjuutetetut yli sata kansaa, 160 erikielistä.
Vai onko Venäjä lahjonut ja korruptoinut EU:n johtoa?
Olemme kiristyksen uhreja, selkärangattomia lampaita, jos emmem kyke boikottiin venäjää vastaan.
Olisimme sitten antaiutuneet talvisodassa, jos olemme niin epäåäisänmaallisia.
Saksa on saksan kaltainen, kuin Htlerin jälkeläisiä.
Tietenkin
Venäjällä on 85 venäläistä ja 55 miljoonaa muuta kansallisuutta. Kyllä Putin joutuu tappamaan kaikki mut kasallisuudet ja puolet omistaan. Eli ylittää stalinin.
Ellemmeme tee jotakin.
Kyllä lehdistö ja radio-tv ovat sopueuita, jos BB:n narsisteista puhutaan enemmän kuin naapurimaan terrorismiuhasta meitä kohtaan.
?!?
Lehdissä pitäisi olla enemmän venäjän toimien taustalla olevia pyrkimyksiä
Älähän nyt intoa. Kuulin juuri, että Putin löi kaksi Hole-in-onea yhdellä lyönnillä. Golfpallo oli Tambovin urheiluvälinekombinaatin tuotantoa
-89. Pallo hajosi lyönnissä kahteen osaan ja toinen lensi 19. reiän greenille ja pompun kautta kuppiin. Toinen taas 20. reiälle, jossa Medvedev oli juuri Puttaamassa ja meni reikään ottamalla ensin pompun Vovan persiin kautta...en kerro mihin reikään pallo meni.
Yrityksesi olla vitsikäs on hupaisaa ja myös typerää, sillä sinulla ei näköjään ole mitään tietoa edes golffista. Gofkentällä on korkeitaan 18 reikää ja kahdeskymmenes on sinun omassa perseessäsi.
Päivitäpä tietosi ajan tasalle.
Kyllä kansaivälisillä kentillä puhutaan 19 reiästä ja samaa kuulee suomessakin.
Olenko itse väärässä mielestäsi.
Kovin vakava asia tuskin lienee kyseessä, mutta periaatteessa sinua on oikaistava aina kun aihetta löytyy, eli usein.
Milloin muuten sinulle kasvaa huumorintaju.
Älä puhu paskaa. Golfkentällä ei ole taatusti 19 reikää, paitsi jokun hassun paskanjauhajan kentällä. 19- "reikä" on kentän ulkopuolella. Tajuan kyllä huumoria, mutta jos joku esittää teennäistä ja väkinäistä "huumoria" , niin se ei kiinnosta pätkän vertaa.
Esitä yksikin tapaus vuosien varrelta, jossa sinä olet kirjoittanut jotakin, mikä muidenkin mielestä on huumoria.
Ps: sivunilkkejä ei lasketa mukaan.
Minä en edes yritä olla vitsikäs, vaikka siihen pystyisinkin, mutta yritikö sinä olla vitsikäs, kun kirjoiitelit täällä vuohista, vaiko olitko sittenkin tosissasi?
Ps. Mihin minä sivunikkejä muka tarvitsen? Olen väittelyitten voittamaton ykkönen täällä omalla nikilläni.
alat näemmä itsekin uskoa, ensimmäiseen ja ainoaan huumorintajuiseen juttuusi, muuttaen senkin tosikkoturinaksi.
Voittamaton ykkönen, mutta väärästä päästä.
Sinänsä olet oikeassa, että alemmas ei enää pääse, tuskin kukaan niin kauheasti yrittääkään, joten pidä pallisi.
Sai myös eräällä retkellään 1,5 kalaa heittoa kohden ja päästi ne vapaaksi kuvauksen jälkeen.
uutinen ei kerro mitä sille puolikkaalle tapahtui.
Itäsiperiassa, kun kuvausryhmää ei ollut paikalla, viehe jäi pohjaan kiinni, eikä Putinin auttanut muu, kun kiskoa koko joen alajuoksu ylös.
Tarina ei kerro, vapauttiko Putin senkin, mutta huhuja on sen jälkeen liikkunut Baikal järven pinnan laskusta.
Siitä huolestuneena hän palai takaisin paikalle ja totesi sen itsekin, päättäen korjata tilanteen pikaisesti.
Niinpä hän jäi toviksi paikkakunnalle ja vetäisi perseet paikallisessa vodkatuvassa, tullen huonovointiseksi.
Majaansa kömpiessä hän ei enää kyennyt käyttäytymään normaalin diplomaatisella tavallaan, vaan antoi Yle:n.
Niinpä Putin pelasti järven oksennuksellaan ja siitä lähtien häntä on kutsuttu myös veden jumalaksi.
Tämä tarina on tosi ja sen voi tarkistaa vaikka wikipediasta.
Selvähän tuo. Elmu jää paljon jälkeen Putinin kyvyistä.
vuohen kanssa touhuamassa?
Nimim. hassu on erikoistunut täällä vuohien ja ihmisten väliseen seksiin ja juttujakin hänen toimestaan jostain haettu ja tänne lainattu:-))
Noh, hänelle on sallittava tämä erikoinen perversio, sillä veikkaan, ettei hän ole naisista kiinnostunut lainkaan.
Youtubessa oli kokeneen lapsenkäyttäjäm elkeet vuosi sitten. Taitaa olla siellä vieläkin.
vanhat homot ovat hassun mieleen :-))))
Tuskin kukaan muu on syyllinen mokailuihisi, kun sinä itse, ellei sitten lasketa perintötekijöitä mukaan.
Sanotaanhan että synti saattaa seurata useita sukupolvia taakkana, mihin alan pikkuhiljaa nykyään uskoa, seurattuani juttujasi tällä palstalla.
Mahtaa olla kauheita tekoja esi isiesi taholta, kun noin koetellaan.
Olitko paikalla toteamassa, että kysessä oli varmuudella bluffi? Ellet ollut, niin älä naurata täällä muita todistamattomilla "bluffeillasi". Nykyaikana tapahtuu paljon sellaista, joita tyhmimmät eivät voi ymmärtää. Tiikereitä on ammuttu ja ihmisiä pelastettu vaikka mistä. Putin on MIES ja joka pystyy kovahermoisena tyyppinä näinkin helppoon tapaukseen. Totta tai, sitä et sinä voi et voi tietää.
Jos se ei ollut bluffia, oli se pikkulapsen uhittelua. Ja sellainen johtaa naarurimaatamme lammaspresidenttinsä kanssa.
Oletko lukenut
Kirjoittanut: sen venäjäksi? 1.9.2008 klo 22.52
Et varmaan ole, koska uutista ei venäläisistä lehdistä ole löytynyt. En väitä, etteikö joku olisi kirjoittanut, mutta ei se suuremmissa lehdissä taida olla. Siis olet kuullut sen suomalaisista tiedotusvälineistä, joissa voi olla käännösvirhe. Vaikkapa näin: Putin auttoi kuvausryhää, ampumalla nukutusainepiikin. Olisiko auttaminen kääntynyt pelastamiseksi? Jokainen näkee, että Putinia neuvottiin tuon CO2 aseen käyttöön, eikä pelastamisesta ollut kyse. Älyn käyttö on sallittua, lukipa lehdissä mitä tahansa.
Meganikkimikko välillä omalla nikillään!Hyvä ironpylly
joku viisaus? En huomannut, huomasiko joku toinen. Olisit käyttänyt omaa järkeäsi, (jos on?) niin olisit oivaltanut Putinin olleen tukimusrymän kanssa tutkimassa Siperiantiikereitä. Tarkoituksena oli asettaa tutkapanta tiikerin kaulaan, kuten tekivätkin, tainnutettuaan ensin eläimen. Putin sai tehtäväkseen ampua nukutuspiikin ja onnistui siinä. Jos toimittajat isottelivat suorituksella, olisi kriittisesti kuvaa katsova huomannut, että eihän siinä ketään pelastettu. Turvamiehet olivat varmasti aseineen lähettyvillä. No tiikerin tulevaisuus lienee turvatumpi, kun niitä tutkitaan ja suojellaan
Näin lapsellisilla toimilla sitten petkutetaan ja peitellään törkeitä sotatoimia. JA EU:sta ei ole mihinkään.
Suomelle kunnon puolustus
3ehdistön pitäisi olla nyt Suomessa vapaa.
Venäläisten omaisuus ulkomaillla jäädytettävä ja niillä varoilla maksettava Venäjän aiheuttamat tuhot.
ainakin,hirvittävää jos ei oltas huomioitu mitenkään
Aina on hyvä puhutaan hyvää tai huonoa. Puhutaan
kuitenkin, sanoi eräs kuuluisuus. Se on kamalaa
jos ei puhuta mitään.
Putin väistelee, ettei naapuraimaihin hyökkääminen tuntuisi miltään. Kukaan ei ole uskaltanut vaatia Putinilta korvauksia sotatoimistaan.
Putinin on maksettava kaikki tuhonsa, mitä aiheuttanut naapurimailleen.
Putinin on luovutettava murhaajat Haagiin ja Putin itse on tuotava sinne.
Petkuttaa kansaa ja mediaa
2.9.2008 klo 09.12
Bush väistelee, ettei naapuraimaihin hyökkääminen tuntuisi miltään. Kukaan ei ole uskaltanut vaatia Bushilta korvauksia sotatoimistaan.
Bushin on maksettava kaikki tuhonsa, mitä aiheuttanut.
Bushin on luovutettava murhaajat Haagiin ja Bush itse on tuotava sinne.
Diktaattorin petkutus on aivan eri asia kuin demokraattisesti valitun hallinnon. Ja USA sai YK:n luvan toimiinsa.
Luojan kiitos on maa, joka noudataa demokratiaa ja ihmisoikeuksia.Jos kaikki olisivat kuin Putinin Venäjä, maailma ei olisi asumiskelpoinen.
Venäjällä on johtajat valittu vaaleilla, eikä Stalinin(Gruusialainen!)jälkeen diktaatoreita ole ollut. Olet tyhmä, joten en voi laskeutua tasollesi, keskustellakseni kanssasi. Hakeudu Raakkunan seuraan. Olette samoilla aalloilla. ;-)))