...kirkkokunnat ja lahkot ovat pelkkää huuhaata. Erityisesti murrosikäiset ovat alttiita höynähtämään ja kantamaan kymmenyksensä jonkun saarnaajan rahapussiin.
Sellainen toiminta tulisi saada kontrolliin.
Helluntailaiset niinkuin kaikki muutkin...
6
455
Vastaukset
- Nimetön
Paska haista
shrk - razia
Sekös siinä on sinusta vain ongelma se raha. Kyllä ihmisillä taitaa rahaa mennä paljon enemmän esim nyt alkoholiin, tupakkaan, viihteeseen yleensä....nämä rahat kai moni kristitty käyttää kristilliseen työhön tai vastaavaan...Ei huono juttu minusta
- sekopallo
On muuten aivan tosi. Näin kun ajattelee niin eiköhän se ole aivan kohtuullista kantaa kortensa kekoon seurakunnan hyväksi. Onhan tietenkin niitäkin jotka vaan huoletta ostelevat plasmatelkkareita sun muuta roinaa mutta kun rahaa tarvittaisiin muiden hyväksi niin ei kyllä löydy sentin senttiä. Eikä se raha yleensä mene mihinkään seurakunnan virkistysrahastoon vaan kyllä se käytetään siellä missä sitä oikeasti tarvitaan.
>>Helluntailaiset niinkuin kaikki muutkin kirkkokunnat ja lahkot ovat pelkkää huuhaata. Erityisesti murrosikäiset ovat alttiita höynähtämään ja kantamaan kymmenyksensä jonkun saarnaajan rahapussiin.
Sellainen toiminta tulisi saada kontrolliin.- Nimetön
...lähti evankeljumiskokouksistaan muovikassilliset täynnä satasia. Kukahan niistäkin rahoista piti kirjaa?
Nimetön kirjoitti:
...lähti evankeljumiskokouksistaan muovikassilliset täynnä satasia. Kukahan niistäkin rahoista piti kirjaa?
>>>>Huuhaasaarnaaja Niilo Yli-Vainio ainakin...
Nimetön 6.9.2008 klo 03.35
...lähti evankeljumiskokouksistaan muovikassilliset täynnä satasia. Kukahan niistäkin rahoista piti kirjaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462544
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312207- 792118
- 951946
- 321682
- 121516
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?251274Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181155