Milloin susi on käynyt

7151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sen sijaan uutisista saa jatkuvasti lukea kuinka jonkun iso "lemmikkieläin" on hyökännyt ihmisten päälle.

Äänestä
  • tappoa on tavallisena viikonloppuna ? Taitaa ne tehdä ihmishirviöt . Ne eivät kaikki ole edes luettavissa lehdissä . Kumpi on suurempi uhka .

    Äänestä

  • Vasta viime vuosina kannan on annettu lisääntyä ja
    vielä joku päätyy sananmukaisesti suden suuhun.

    Toisaalta kun ihmisiä on liikaa niin voisivat
    geenikehitellä jonkun ahneemman pohjoisessa menestyvän pedon.
    Mummot metsään ja toivotaan parasta :P

    Äänestä

  • Ennen vuotta 1900 sudet oli tapattu lähes sukupuuttoon. Susista maksettiin tapporahaa. Maassamme oli vain muutama susi,ennen rauhoitusta.

    Ehkä puuttuvat sudet on ainakin osaselitys siihen etteivät ne hyökänneet kenenkään kimppuun.

    Äänestä

On totta että noi pitkän jalostuksen kokeneet koira rodut, ovat todella oikukkaita toisinaan. Ja taatusti suurempi uhka ihmisille kuin metsässä kulkevat sudet. Snautserin ja Buldogin yhdistelmä tässä rotu jalostuksen tuloksessa on tehnyt tosta hundista kovan saalistajan. Ja julmettu sen täytyykin olla, kun metsästää täys kasvuisia villi sikoja Argentiinassa. Niin ihmekkös tuo, että vaistot iskee vaikka lapsen naamaan kiinni, kun istutaan Tv.n ääressä päivästä toiseen. Niin mikä ihme saa ihmiset hankkimaan tollasen pedon kotiinsa. Kyllä Raakkuna tietää millanen koira olis hyvä lapsiakin ajatellen, ja vartio koirana erinomainen. Mä kerron sen myöhemmin, kun saan ton tilaamani pennun itselleni Tammikuussa. Palataan siis aiheeseen myöhemmin. Salut by Raakkunan tuleva Kennel.

Äänestä
  • Annakko silleki kampetta?

    Äänestä

  • pössyttää? kirjoitti:

    Annakko silleki kampetta?

    Toi on se tavallisin asenne Suomen poliisilla Raakkunan kertomiin asioihin. että olisin niin kovissa kamoissa, kun asiat viistää yli tajuntanne. JOOP! Halveksunta on ainoa kokemus omassa tunne kentässänne. Ja sellaiseen virkavaltaan kansalaisten pitäis voida luottaa. HALOO! ONKS TOTTA ETTÄ POLIISIT ANTAA TOLLASTA HUUME PROBAGANDAA KANSALLE, ETTÄ RAAKKUNAN TEKSTI ON TEHTY HUUMEIDEN VAIKUTUKSEN ALAISENA. NIIN PITÄIS MIETTIÄ VÄHÄN SEURAUKSIA SIITÄKIN. SILLÄ MULLA ON JO AIKA TAVALLA LUKIJOITA. SALUT BY ONKS TOI TEIDÄN HUUMORIA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmiseen kiinni? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200809028198789_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu