Perjantaina joku onneton taas poistunut elävien kirjoista parvekkeen kautta.
Onks kenelläkään enemmän tietoa asiasta?
Onks kenelläkään enemmän tietoa asiasta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä kysymys.
Tuollainen on aina ikävää.
missä kaupunginosassa? :o
Varmaankin Paavolassa. Siellähän sitä aina sattuu ja tapahtuu...
Juu, oikein taloyhtiön kokouksessa päätettiin että pitää taas pitää Paavolan mainetta yllä ja jonkun on tehtävä jotain radikaalia! Hei haloo! Olen ikäni täällä asunut ja voin kokemuksen syvällä rintaäänellä sanoa, että Paavola on todellisuudessa rauhallinen ja lapsiystävällinen alue, jossa suurin osa asukkaista on aivan tavallisia, siistejä ihmisiä. Uskallan väittää että suhteessa muihin kaupunginosiin täällä ei tapahdu yhtään sen enempää mitään ihmeellistä kuin muuallakaan. Pääsihän yliarvostettu Marttikin lehtiin, kun ruumiista säilöttiin parvekkeella tai perheen isä yritti polttaa perheensä. Entä Vehkoja, jossa teinit terrorisoivat tälläkin hetkellä?Koskaan elämäni aikana en ole täällä joutunut minkäänlaisiin vaikeuksiin kenenkään kanssa tai tuntenut pelkoa esim. ulkona liikkuessa. Uskallan myös päästää ala-asteikäiset lapseni ulkoilemaan keskenäänkin. Te jotka jaksatte aina mustamaalata Paavolaa, päivittäkää "tietonne" ajantasalle ennen kuin puhutte läpiä päähänne!
Minuakin peloteltiin oikein urakalla, kun noin 12 vuotta sitten muutettiin Paavolaan. Sanottiin päin naamaa, että oot idiootti kun muutat pienen lapsen kanssa sinne..
.. mutta, kuinkas ollakaan. Paavola on ollut ja on edelleen, tosi kiva paikka asua. En hevin täältä pois muuta. Kaikki tarpeellinen on lähellä. Kauppa, terveyskeskus, kirjasto, koulu ja päiväkoti ym ym..
Tervetuloa Paavolaan. :D
PS. älkää muut paavolalaisetkaan noteeratko lainkaan noita provoja, joilla yritetään mustamaalata tätä paikkaa. Nehän vain tekevät itsestään narreja noilla kirjoitteluillaan.. ;)
Joka palstalla on joku idiootti, jolla on ihmeellinen "missio". Hokee samoja asioita kerrasta toiseen. Hämeenlinnan palstalla haukkuu joku yksinhuoltajia, olikohan se julkkis-palstalla on pressa jonkun ilmeisen vähä-älyisen (kirjoitustyylistä päätellen) hampaissa.
Kaikilla vaan ei ole ne kaikki inkkarit kanootissa, ja mitä vähemmän heitä huomioi täällä, sen parempi!
Taivat olla niitä latva B.