KAIKENLAISIA

Vaikuttaa että Suomessakin osa ihmisistä elää "katolilaisten"oppien mukaan vaatien muiltakin samoja arvoja jopa ns.likaisilla keinoilla eli tuputtamalla ja seuralemalla vääräuskoisia.
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Uskonnonto on väline, jolla voi sotia tai muuten vaan vittuilla naapurimaalle. Uuden uskonnot on BISNES, kuten pelle paavin tallikin. Annat rahaa saat synnit anteeks, siis aneita. Tapat miljuuna siviliä ja rukoilet olet taas synnitön. Sitten uskonto siis "pomot" pelottelee alamaisiaan, pakottaa pukeutumaan tyhmästi, leikelleen sukuelimet piloille jen. lista on loputon mitä uskontojen verukkeella tehdään. Täs maas kaikki on sallittua, jos se on uskontoon liittyvää!! Saatananpalvontaki ja uhraamiset on samaa kavaa, mut ne onkin kielletty??? Jos on uskonnonvapaus se kosee jokaista uskontoa.

Jos haluat rikkaaksi, perusta USKONTO!!! Verotonta rahaa tulee ämpärikaupalla ja kun uskonto "lakkaa" sopivasti, kukaan ei pääse perään.

Se mihin ihminen uskoo on ihan sen oma asia, mutta siihen ei pidä sotkee politiikkaa tai rahaa. Kirkot on helvetin rikkaita laitoksia, mutta silti niitä pitää tukea verovaroilla?

Tee parannus liity meihin, mutta ET voi erota, kun ylkerran setä on vihanen. Muistahan vaihtaa nimesi uuten, kun se kuuluu tähän hömppään.

Tulehen meille poltetaan suitsuketta yhdessä. Älä lähde posu, kun suitsukettakin olis jälellä ja huomenna tulee uusi erä. Osta silti tää kivi, joka suojaa suo pahalta, muttei kuolemalta.

Helppoheikki myy romua kovalle hinnalla, mutta uskonto tekee homman vitun paljon tyylikkäämmin. On status kuulua johonkin hörö lahkoon ja käännyttää tutut mukaan.

Parasta on silti stadissa ne munkit, jotka on antavinaan pikku purtavaa, mutta se onkin MAKSULLINEN. Jos napiset, niin se on vapaaehtoinen maksu, mutta PAKOLLINEN. Tämmösii hörhöjä liikkuu stadissa ja välillä ne soittaa jotain vitun kelloja. Ei mailma sillä parane.

Mailmanloppu on ennustettu USKOVAISTEN toimesta varmaa tuhansia kertoja ja AINA on menny ennustus pieleen. Silti uusia hörhöjä liittyy mukaan. Toiset jopa tappaa itsensä, kun niin on ennustettu. Voi vittu mitä hörhöömistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HERÄNNEITÄ kirjoitti:

Vaikuttaa että Suomessakin osa ihmisistä elää "katolilaisten"oppien mukaan vaatien muiltakin samoja arvoja jopa ns.likaisilla keinoilla eli tuputtamalla ja seuralemalla vääräuskoisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu