Tässä juttua rauman sivuilta, kaveri puhuu asiaa joten eiköhän sovita kaikki ja lopetataan tämä meidän lapsellinen leikki.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000827&posting=22000000037501007
kaveri puhuu asiaa
2
196
Vastaukset
- käsitys
että kaikki lukon tason tietävät ovat katkeria jostain ??? lukko nyt on menestynyt surkeasti ja tulee menestymäänkin, eikä se liity mitenkään siihen olenko jostain katkera tai en. enkä ole edes ässäfani, mutta osaan lukea tilastoista, kumpi on paremmin menestynyt, esim. tuorein mitali ja enemmän mestaruuksia, enemmän mitaleita, tuorein mestaruus,...tähän perustan väitteeni, että ässät on menestynyt paremmin, ei mihinkään katkeruuteen. pelkkä lukutaito riittää yllättävän pitkälle.
- tiedetään
Totta joka sana ja tämän päivän Iltalehti jatkaa samalla linjalla:
"Ässät
Pataryhmä näyttää paperilla taas häntäpään joukkueelta. Porilaiset eivät silti pelkää putoamiskarsintoja vaan tähtäävät kymmenen sakkiin."
Vaikka se täytyy kyllä myöntää, että porilaiset ovat erittäin uskollisia faneja. Jaksavat uskoa omiin vaikka pettymys on suuri joka vuosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4405244Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262143- 1461750
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko781457Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass181428Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise191344Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔821305- 711197
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701178- 381110