Ennen kuolemaa

Tiedän, että tämä keskustelu ei vastauksia saa. Tämä ei edes kuulu huuhaa palstalle. Mutta nyt vituttaa! Hirveä krapula...aamulla töihin..tupakat loppuneet ja eikä viinan pisaraakaan enää jäljellä. Pankkikortti kateissa mutta ainut ilo on, että tililläkään ei ole rahaa.
Tämä itsetutkiskelu ainakin jonkinverran lohdutti itseäni
7431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Dallaa pari kertaa korttelin tmpäri. Yritä goisaa. Aamulla duuniin. Borkkaa. Otat iisisti. Illalla varovasti pari knubbia. Loiva lasku kato. Seuraavan yönä nukut hyvin, ja pankkikorttikin on löytynyt, tai sitten kadonneeksi ilmoitettu.

Äänestä
  • En ehkä aivan tajunnut mitä sanoit, mutta jotenkin se lohdutti.

    Äänestä

Aamulla pelkää että kuolee. Illalla pelkää että jää henkiin.

Äänestä

mä voin senverran jelppiä että jos haluat esim. visakortin "pahimpaan" pilaan niin kerrot vaan nimen.. vai onko se toi gröönin eikka? mä panen sillä nimellä tulee visaa ja amerikan expressiä pikana. Töihis oon jo soittanut, sait lommoo. Pankkitilillesi on siirretty "huomattava" summa rahhoo ja krapula lähtee varmaan tällä konjakki lastilla. OOKKO ny iloinen?

terv: humppis

Äänestä
  • Yllättävän hyvin meni tämäkin päivä (rahaa oli tommest 200egua). Elikkäs siitä saitte te vahingoniloiset!

    Äänestä

niin muuta tarvitse en, on sinun onnesi minun.

Äänestä

Sympatiat sulle vaan... Itelläni vaan paha krapula tänään, edellisenä yönä tuli nukuttua neljä tuntia ja jo kahdeksalta piti olla kuluttamassa koulun penkkiä. Sentään pankkikortti tallessa, vaikka lyömäorkesteri olikin päättänyt majoittua pään sisälle... Vessassa on harvinaisen tylyä vetää Buranoita ja tuijotella peiliin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eino Gröön kirjoitti:

Tiedän, että tämä keskustelu ei vastauksia saa. Tämä ei edes kuulu huuhaa palstalle. Mutta nyt vituttaa! Hirveä krapula...aamulla töihin..tupakat loppuneet ja eikä viinan pisaraakaan enää jäljellä. Pankkikortti kateissa mutta ainut ilo on, että tililläkään ei ole rahaa.
Tämä itsetutkiskelu ainakin jonkinverran lohdutti itseäni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu