Ilves sijoilla....

Poppeli

... 10-14 tän vuoden liigassa. Ei tolla miehistöllä mitään voi pärjätä. Kalpakin vie ilvestä mennen tullen tässä sarjassa, mutta toivottavasti oon väärässä ja pääsis pelaan ainakin yhden pleijari-kierroksen.

1

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilves miess

      Ilves ei ole voittanut KalPaa ikävä kyllä sitten kolmeen(3) vuoteen,joten en yhtään ihmettelejä jos ei tule tänäkään vuonna, vaikka KalPa on tänä vuonna vähän paremmalla joukkueella liikkeellä.
      Ilveksen tämän vuoden joukkue on rakennettu juuri niin kuin valmenta SP haluaa. On hankitta valmentajan suosikki osastoa Masi Marjamäki, Dan Hacker, Jarkko Kauvosaari..
      Nyt nähdään mistä Sakari Pietilä on. Jos kaikki menee putkeen ja ulkomaalaispelaajat ovat palkkansa arvoisia tulee ilves olemaan sijoilla 5-6.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      148
      11357
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      4604
    5. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      160
      4543
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4321
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4183
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe