Kodin suojaus?

Ei varmanakaan ole oikealla palstalla, mutta kokeillaan onnea!

Eli, haluaisin saada jonkinlaisen "kodin suojausloitsun". Tänään koin veljelläni jotain sellaista, mitä en haluaisi välttämättä kokea uudelleen.. Vieläkin pelottaa. Ja kotona koen, etten ole ns "turvassa".

Auttakaa mua, pakko saada koti turvattua..
5201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rukoile, että Jeesus Kristus tulee turvaksenne ja karkottaa pelot. Hän on voimallinen pysäyttämään minkä tahansa pelon. Hän teki sen minullekin. :) Nyt olen vapaa peloista, kiitos Jeesukselle.

Äänestä

Kodin suojausloitsua ei ole, mutta on olemassa elävä persoona, Jeesus Kristus, joka voi suojata sinut täysin. Pyydä sitä häneltä.

Hän on se, jolle on annettu kaikki valta Taivaassa ja maan päällä. Häntä suurempaa mahtia ei ole.

On dokumentoitu esim. se, että Jeesus ajoi tuhansia saastaisia henkiä eräästä ihmisestä ulos pelkällä sanallaan.

"Olen varma siitä, ettei kuolema eikä elämä, eivät enkelit, eivät henkivallat, ei mikään nykyinen eikä mikään tuleva eivätkä mitkään voimat, ei korkeus eikä syvyys, ei mikään luotu voi erottaa meitä Jumalan rakkaudesta, joka on tullut ilmi Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme" sanotaan Raamatussa, ja näinhän se on.

Pyydä omin sanoin Jeesusta tulemaan turvaajaksesi, antamaan ikuisen suojan ja pyydä, että hän on Herrasi tästä eteenpäin.

Äänestä

Jeesus on pahojen henkien yläpuolella.

"Sinun turvanasi on Herra, sinun kotisi on Korkeimman suojassa." Psalmi 91:9

"Rauhassa minä käyn levolle ja nukun, sillä sinä, Herra, yksin annat minun turvassa asua." Psalmi 4:8

Äänestä

Sun kannattaa lukea Raamatusta Psalmeja silloin kun sua pelottaa. Jos sulla ei ole Raamattua, hanki semmoinen. Aloita vaikka psalmista nro 23. Sitten vaikka psalmi 139.

Saatat löytää elävän persoonan, Jumalan, kilveksi pahuutta vastaan.

Loitsut ei auta, ne vain pahentavat tilannetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukaan ei uhkaa? kirjoitti:

Ei varmanakaan ole oikealla palstalla, mutta kokeillaan onnea!

Eli, haluaisin saada jonkinlaisen "kodin suojausloitsun". Tänään koin veljelläni jotain sellaista, mitä en haluaisi välttämättä kokea uudelleen.. Vieläkin pelottaa. Ja kotona koen, etten ole ns "turvassa".

Auttakaa mua, pakko saada koti turvattua..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu