Lääkärin rooli sarjassa on kuolettava. En usko yhdenkään näyttelijän enää suostuvan rooliin jossa hänet melko pian tapetaan.
Tämän uuden terveyssisaren henki on jo vaarassa kun näyttää ryhtyvän robin kanssa pelehtimään.
Kaameeta
6
1145
Vastaukset
- -järjen käyttö-
Ehkä näitä lääkäreitä tapetaan kun käsikirjoittajat eivät keksi muuta keinoa poistaa hahmo sarjasta. Yleensähän näyttelijä itse sanoo, ettei tahdo enää jatkaa sarjassa.
- Tätiliini
huomannut mitään "pelehtimistä"? Eikös tällä hoitsulla ollut mies merillä tai jotain?
- SteveCrane
Tätiliini kirjoitti:
huomannut mitään "pelehtimistä"? Eikös tällä hoitsulla ollut mies merillä tai jotain?
Niinpä, eiköhän se pelehtiminen alakin ens perjantaina ihan eri henkilön kanssa joka ei ole terveydenhuoltoalalla :) :) :)
- Rojalin
Tätiliini kirjoitti:
huomannut mitään "pelehtimistä"? Eikös tällä hoitsulla ollut mies merillä tai jotain?
Kumpanenkin, olkoon vaan äijä singassa.
- pikku kakkonen
Rojalin kirjoitti:
Kumpanenkin, olkoon vaan äijä singassa.
että lääkäri on Kustavissakin, Suomessa siis!
- ei ollut ollenkaan
lääkäriä! Vain se hoitaja. Ehkäpä siellä on huono saada lääkäreitä virkaan kuten Suomessakin!
Varmaan Suomessa vastaavanlaisella paikkakunnalla ei ole lääkäriä ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain40812816Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745613Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2434177Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3153404Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov252164Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201940Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1071814En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis841377Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1771071Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273995