Luin Kirkko ja kaupunki-lehden, taisi olla heinäkuulta, yleisönosastokirjoitusta, jossa joku oli pahoittanut mielensä, kun ikuinen hautapaikka hoitoineen ja kukkineen ei sopimuksesta huolimatta ollutkaan ikuinen. Asiasta oli joku tehnyt valituksenkin johonkin ulkopuoliseen instanssiin, mutta kirkon kanta voitti, ja ikuinen ei olekaan ikuinen.
Päteeköhän tämä myös kirkon lupailemaan ikuiseen elämään? Kauankohan se kestää? 25 vuotta? 50 Vuotta?
Päteeköhän tämä myös kirkon lupailemaan ikuiseen elämään? Kauankohan se kestää? 25 vuotta? 50 Vuotta?
Vastaukset 5
Vanhimmat
ateistille on, minne luut joutuvat, vaikka koirien kaluttavaksi. Miksi ateisti on kiinnostunut kirkon hautapaikoista.
uskikselle on, minne luut joutuvat, vaikka koirien kaluttavaksi.
Mitä uskis edes hautapaikalla tekee, miksette vie raatoanne heti taivaaseen?
menevät kiltisti kirkkomaahan.
jospa kyseessä oli maksuhäiriö. nyt TULISI huolehtia SIITÄ, miksi MinnA joutui ulos bIG bROTHERISTA NYYH NYYH JA Johanna tukiaisen escort kuvista, joita hän ei ollutkaan vakavasti laittanut, koska ei saanut keikkaa, Nyyh Nyyh.
Kirkkomaalla elävät oravat ovat kuulemme uskistuneet ja näyttävät keskitassua ateisteille
NYYH NYYH. Maailmassa on vakavia ongelmia ja pahuutta riittää ja se on saatava julkisuuteen.
Tuossa nyt kaikista vakavimmat ensialkuun
kestää tällä paikkakunnalla 25 vuotta, sitten joutuu hautapaikan lunastamaan uudelleen 10 vuodeksi kerrallaan. Maksu määräytyy sen mukaan, montako paikkaa haudassa on, jokaisesta menee eri maksu.
Hoitosopimuksen voi tehdä vuodeksi tai pitemmäksi aikaa ja maksu on sen mukainen.
Ellei hautaa hoideta, tulee määräajan jälkeen varoitus ja jopa haudan ottaminen seurakunnan käyttöön.
Joten, se siitä ikuisuudesta.