Lisää

Suomen oma uskottava ja iskukykyinen puolustus on taattava kaikissa olosuhteissa. Lisäksi Eurooppalainen/Pohjoismainen puolustus yhteistyö olisi hyvä lisä Puolustukselle.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarvitsemme aivan erikoisesti rakkaan ystävämme USA:n kaiken tuen. USA:lla on suurin osaaminen ja korkein teknologia.

Toivotaan että Kiina puolustaa meitä etukäteen sovitusti samaan aikaan. Saksan pitää lyödä hyökkääjää suurella osaamisella myös.

Kiinalaiset ja länsi ovat NL:n haaskalla. Kiina rakentaa työpaikkoja venäläisille ja tuo pois raaka-aineita. Kiina ostaa sovitusti venäläisiä aseita. Näitä aseita saa käyttää yhteistä vihollista vastaan. (Kiina on lännen ystävä)

Äänestä
  • USA.n ala-arvoista sekakulttuuria ja Sotaisuutta emme tarvitse edes perseen pyyhkimiseen.

    ITSENÄISYYS !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yhteistyötä... kirjoitti:

Suomen oma uskottava ja iskukykyinen puolustus on taattava kaikissa olosuhteissa. Lisäksi Eurooppalainen/Pohjoismainen puolustus yhteistyö olisi hyvä lisä Puolustukselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu