Mistähän Vanhasen "itse" rakentaman talon materiaalit ovat kotoisin?
t. KMS
t. KMS
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kiinnostaa, niin kerronpa sulle vision asiasta, jottet polttaisi sormiasi, ja ettei demarit joudu itse kuseen asian suhteen.
Sen "itse"asiassa rakensivat eräät työttömyyskortistossa, ja sossurahoilla elävät demarit kuutamohommina.
"Sairaslomalaisia" niistä oli yli puolet.
Pitkää päivää ne teki, ja ahkeria olivat.
Palkka on tietenkin sovittu könttäsumma heti työn valmistuttua, joten pojat eivät lorvimaan jouda.
En minä tiedä onko Matti tällätavalla "itserakentanut", mutta pengo asiaa jos kiinostaa, niin saadaan tuo kuutamourakointi asiakin tapetille.
Montakohan "luhtasta" talon rakentamiseen kuluu.
Työmiehet eivät tiedä olleensa töissä, ja Matti sanoo talon itse rakentaneensa, niin mitä siinä sitten on.
Onhan Vanhasella aikaa rakennella vaikka taloja.
Ja "sairaslomalaisen" sekä muilla korvauksila olevalla aikaa tehdä vaikka töitä, kun lapsetkin ovat ilmaisessa päivähoidossa, jonne isä ne vie aamulla aina työnhakuun mennessään.
Vaimon palkalla kun joutuvat vielä tulemaan toimeenkin.
Mutta tuollainen pieni lisäansio on demareille sallittua, kun ne joutuu elättämään vielä maajussitkin.
Eikö Vanhanen maksanutkaan veroja ja sos.turva maksuja, kyllä ainakin lupasi.
Millähän ja keiden ketkujen järjestämänä se tällä kertaa kepu rahoittaa noita pienen kokoisia vihreitä äänestä kotiasi autoja, kun niitä näyttää nyt pääkaupunkiseudun parkkiluolissa vilisevän? Tuli vaan mieleen, että onkohan nämä nyt niitä Vanhasen pääkapunkiseudulle tyrkyttämiä sähköautoja?
Kyllä se kepu yrittää nyt kaikella kalastella pääkaupunkiseudulla asuvien ääniä, mutta taas suuri kysymysmerkki, kuka maksaa nämä kepun hulluttelut? Ainakin tuo autolla rehvasteleminen ja äänestäjien koukuttaminen, tuo vain mieleen väistämättä Niinistön ja Kataisen Fiat-Punto-farssin röhönauruineen. Kumpainenkaan valtaan päästyään ei ajele nyt Fiat Puntolla, vaan kuppaavat tavallista kansaa sen kun kerkiävät.