suurilevikkinen Rantapohja-lehti teki näyttävän puolensivun kokoisen jutun Perussuomalaisten viimeperjantain tapahtumasta Haukiputaan keskustassa.
Paikallislehti
seles
11278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.rantapohja.fi/
Etusivulta. Hyvä juttu!
perussuomalaisesta ongelmisrta mikä on valveutuneilla jo tiedossakin. Ehdokkaiden ja uskottavuuden puute. Soini kehuu itseään ja osoittaa halveksuntansa puhumalla lööperiä ihmisille.
titten ituttaa
Ovat todella kiusallisia. Ristiriita esim. Soinin plokissa ja muissa mainoksissa esiintyvään teinitimppaan on valtava. Kolmoisleuan takaa näkyy jatkuvan juhlinnan rasitus.
oikeen ituttaa kovatti!
sillä näitä väitteitään Soini ei konkretisoi mitenkään, vaan ne ovat tyypillisiä ilmaan heitettyä vailla perusteluja olevia heittoja. Lainaus ko. kirjoituksesta:
>Timo Soinin huoli rapautuvasta perusterveydenhuollosta, hyvätuloisten pussiin valuvista verohelpotuksista ja eriarvoisuuden kasvamisesta sekä vähäosaisten entistä heikommista oloista<
Soini ei perustele, miten terveyspalvelut rapistuu, kun niiden saatavuus lisääntyy ja pitäisi olla kansanedustajana hänenkin tiedossa koska niistä on tehty päätöksiä ja esityksiä jo viime syksynä. Soini ei perustele
sitäkään että miten verohelpotukset valuvat hyvätuloisten pussiin, kun laskennat osoittaa vääjäämättömästi pieni ja keskituloisten, hyötyvän eniten. Soini ei myöskään perustele noita vähäosaisten heikentyviä oloja tai että miten eriarvoisuus näkyy, tai voiko sen eteen kukin itse tehdä mitään.
Soini harjoittaa tuota samaa petkuhuiputus retoriikkaa, mitä hän käytti eduskuntavaalien yhteydessä lupaamalla eläkeläisille ns. eläkkeiden vanhan laskentamallin takaisin.Perustelematta tosin sitäkään että miten ja mistä sen olisi kyennyt toteuttamaan saati kustantamaan.
Perussuomalaisuus on yksinkertaisuutta, ei voi mitään.
karvaperseinen luottomies, odottaisi ainakin vähän aikuisempaa otetta asioihin, eiks jeh?
Kaikki otsikossa.
tuli taas sitä ihtiään palstan täydeltä, hyh hyh!
hoitoon, sillä et ilmeisesti itsekkään huomaa mitä teet ja minkä kuvan annat niin itsestäsi kuin myös ryhmästä, jota koitat edustaa. Yhdistääkö tuo Perse jota Soini viljelee ja paska tuon perseen tuote jota sinä viljelet, sinua ja Soinia jotenkin?
olevan kuin yksi uskollinen kuuntelija.