Eikö se jo ala mennä perille, että minä en halua olla sen tietyn naispapin kanssa missään tekemisissä?
Joka ikinen päivä tänne tulee vaikka kuinka paljon kiusantekijöitä tuputtamaan sitä henkilöä ja selittämään että hän on yhtä hyvän näköinen kuin minä tai jotain muuta yhtä typerää.
Minua ei kiinnosta se henkilö. Minua ei kiinnosta, minkä näköinen hän on.
Minä olen kurkkua myöten täynnä vuosien jatkuvaa päivittäistä tyrkytystä.
Se, että hän on uskovainen, ei oikeuta ihmisiä terrorisoimaan muita ihmisiä, esim. minua, vaikka vielä kuulunkin samaan kirkkoon virallisesti ja papereiden mukaan.
Mikä ihmeen päähänpinttymä se on, että siitä henkilöstä ei ikinä näytä pääsevän eroon.
En ole mitään elämässäni katunut niin paljon, kuin sitä,että menin opiskeluaikoina asumaan sen henkilön kanssa samaan kaksioon.
Elämä olisi ollut paljon parempi ilman sitä huonoa tuttavuutta. Minulla ei ole hänen kanssaan mitään tekemistä. Hän oli aikoinaan väärässä, jonka minä annoin aikoinaan heti anteeksi.
Se, että hän on jälkeenpäin haukkunut minua ja saanut ihmiset vihaamaan minua ilman syytä niin paljon, että sairastuin jatkuvasta häirinnästä ja painostuksesta, ei ole millään lailla minun syyni. Se, että hän on kateellinen ja kilpailunhaluinen kuten hänen ystävänsä, on pelkästään yksipuolista. Nuo piirteet eivät ole minun heikkouksiani.
Minä olen koko ajan ainoastaan halunnut olla rauhassa ja olen mielestäni sanonut sen monta kertaa hyvin selvin sanoin.
Olen hyvin hämmästynyt siitä, että ihmiset voivat olla noin inhottavia, että tyrkyttävät tuolla tavoin vuosikausia ja jatkavat vain, vaikka kuinka suomeksi selitän, etten halua sitä.
Minä en ole tyrkyttänyt kenellekään mitään.
Kenelläkään ei ole oikeutta tyrkyttää minulle mitään.
Minä en pidä siitä, että jokin porukka pyrkii ohjailemaan minun elämääni. Minä teen päätökseni itse enkä ole tilivelvollinen kenellekään.
Se, että tuo vainoporukka on jo hyvin paljon tärvellyt yksityiselämääni, ei oikeuta jatkamaan sitä esim. tuputtamalla lapsentekoa.
Käsittämätöntä, että aikuisten ihmisten ei anneta olla rauhassa. Vaikka olenkin nuoren näköinen, olen kuitenkin lähes 40-vuotias.
Sellaisille ei tulla sanomaan, mitä hänen pitää tehdä. Kuinka nuo ihmiset oikein on kasvatettu vai onko mitenkään?
Käsittämätöntä, että Suomessa voi olla tuollaista
sakkia.
Lopen kyllästynyt
Tyrkyttämiseen
1
368
Vastaukset
- on!
Kun vaan rakastaa kuollutta jeesusta, niin ei tule lapsia ... kaikki ok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672385- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww691130EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41097- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660- 43658
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27581