Vituttaa!

Miksi maailman valmiiksi luoneen, täydellisen hyvän Jumalan täytyi välttämättä luoda kastemato?
9401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...Jumala loi Saksan. Eikös siihenkin ois voinut jättää Itämereen lahden?

Stnan Miroslav Klose

Äänestä

Kyykäärmettä on vaikea saada ongenkoukkuun.
Kastemato on mukavan kokoinen, eikä pistä.
Olkaa hyvä vain, saako olla kuppi raivo-kahvia?
Se alentaa vi****sta huomattavasti.
Nimim.Kokemusta on

Äänestä
  • onkohan terveellistä juoda kahvia enää tähän aikaan illasta:)?

    Kastemadot ovat säälittäviä, kun ne hiekkatiellä edetessään (hitaasti) jäävät autojen alle, ikävän näköistä:(

    Äänestä

Vähemmästäkin..(=

Äänestä
  • jos madot eivät maata muokkaisi.

    Jatkakaa kiemurtelua.

    Äänestä

  • kodvo kirjoitti:

    jos madot eivät maata muokkaisi.

    Jatkakaa kiemurtelua.

    Ei ilmeisesti putoo tähän aikaan illasta.

    Äänestä

voisit edes jonkun rinnalla tuntea itsesi neroksi.

Äänestä

Varmaan siksi, että sinunlaisiltasi mietiskelijöiltä loppusi päänvaiva ja aivonne joutuisivat tyhjiöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bulla kirjoitti:

Miksi maailman valmiiksi luoneen, täydellisen hyvän Jumalan täytyi välttämättä luoda kastemato?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu