Nyt olisi peräti kiehtovaa tietää tuon erehtymättömäksi vaaliprofeetaksi julistautuneen Ironmikesin arvio :Obama vai McCain.
Itse veikkaan McCainia .
Iiro-raukka on niin turhamainen ,että voi hyvinkin uhota omalla arvauksellaan....
Itse veikkaan McCainia .
Iiro-raukka on niin turhamainen ,että voi hyvinkin uhota omalla arvauksellaan....
Vastaukset 18
Vanhimmat
sinä eri-mummo olet myös pakoputki-rane? Alahan pakata kassiasi ja tilata matkalippuja kotimaahasi. Olet jo tarpeeksi lomaillut. Inkerinmaa on lähellä.
Anti-klooni - Sinun tulisi nyt raportoida oppi-isällesi ,niin voit saada paketin mahorkkaa.
Minulle ei ole vielä selvinnyt miksi iiro kehuu jatkuvasti kapitalismia, eikä koskaan kommunismia?
Ei myöskään se, miksi hän korostaa varakkuuttaan. Ei millään pahalla, mutta oudolle tuntuu. Ehkä ns äkkirikkaat kokee sen tarpeellisesksi. Minulla ei tosin ole kehumistakaan. Työssä käyn, asunto, mökki ja vene maksettu. Keskiluokaa kaiketi.
poliitisia päättäjiä ,solvaa ,Mannerheimia jne...hän kirjoittaa niinkuin tulipunakommunisti.
Sitä en ollenkaan ihmettele ,että hän on räikeän kaksinaamainen ,jos kerran on varakas ja elämäntyyliltään kapitalisti...tämä ei ole harvinaista näille kaksinaismoralistisille punikeille.
Elävät itse toisin kuin julistavat.
Onkohan galleriakuva tällä kertaa oikea?
ollut väärä? Voitko todistaa, eri-mummo. Sinun kirjoituksesi ainakin ovat erittäin ristiriitaisia ja riitaisia yleensääkin. Tehtäväsi on kai vittuilla kaikille?
Ei voi valheeksikaan todistaa.
Väitän, että omistan Ferrarin. Todista valehtelenko vai en.
niin leukimista se kuitenkin on.
en pystyisi ikinä kilpailemaan - varmaan Ironmikes on nettikirjoittaja joka useimmiten nimittelee ja pilkkaa alatyylisesti muita,provoilee ja sylkee silmille.
" ...riitaisia yleensäkin" - tuossa puhuit itsesi taas pussiin; mistä sinä voit tietää mitä kaikkea minä kirjoitan.
Ironmikes vaihtoi keikistelykuvansa lopulta toiseen ,kun itse muiden ohella huomautin ,että tuo on jostakin ulkomaisesta kuntoilulehdestä kopsattu.
Ruikutti toki tapansa mukaan vastaan mutta vaihtoi.
IP-osoitteesi. Vaiha operaattoria, tai osoitetta. Kirjoitat paljon, etenkin päivällä. Oletko työtön alkoholisti?
Hitman-1 on suurin paskanjauhja, sinä myös kärjessä.
vakoilu on laitonta ,ja ainakin olet siis henkisesti kieroutunut,jos kyttäät ihmisten ip-osoitteita - oletko joku huussien alla kulkeva peräaukkojen tökkijäkin vielä , ainakin ennenvanhaan oli niitä hourupäitä!
Iiroko ylistänyt Stalinia? Puhut omiasi poika. Galleriakuva on aivan sama. Toisessa olivat hyvin treenatut lihakset näkyvillä, mutta nyt eivät. Mannerheimia on syytäkin solvata, varsikin jos ei pidä homoista ja häviäjistä. Kommarit eivät muuta teekään, kun julistelevat aatettaan. iiro ei ole kommareita koskaan ylistellyt. Usaa taas vastustaa yli 70% koko maailman kansalaisista, joten ovatko he kaikki kommareita?
Hitman-1 valehtelee täällä työkseen ja lisäksi niin typerästi, että jää niistä kiinni. Jos iiro valehtelee, niin eipä ole ainakaan kiinni jäänyt. jotain sekin todistaa uskottavuudesta. Bushin luona teellä, agentti- ja vaaralliset peitehtävät, ovat täyttä roskaa. Enrothin alaisena armeijassa vale, oli yksi typerimmistä, sillä se käytännössä mahdottomuus.
Iiro onkin ehdottanut vetoa, jos joku ei usko siihen mitä hän sanonut mm. Lapin kämpistään.
Eipä ole ollut epäilijöstä vastaamaan puheistaan ja niin iiro kuittaa aina voiton väittelyistä.
Iiro oli heti alkuun Obaman puolella ja sen jälkeen tipahdellut ehdokkaita puolin ja toisin, eli iiro jo melkein tiennyt oikein. Jos Obama häviää, niin se iiron ensimmäinen väärin ennustaminen täällä. Kova luu tämä iiro.
ennusti ; onhan hän piilo-bussukka.
iiro pikemminkin pehmeä lerssi,toistuvasti juoksee laardia pakoon!