Liikuttavan epätoivoista on

populistinen yritys syyttää hallitusta puutulliasiassa! Osoitteeksi kannattaisi laittaa Venäjän hallitus. Siellä puutulleista päätettiin. Epätoivo, toivottomuus ja kannatuksen romahdus on SDP:llä edessä, sillä heillä ei ole mitään annettavaa enää suomalaiselle yhteiskunnalle. Siis mitään positiivista. Negatiivista kylläkin. Pimeä puolue karta kaikkiaan.
5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pimeä - pimeämpi - pimein. Olet kertakaikkisen oikeassa. Punikkien toiminta menee päivä päivältä pimeämpään suuntaan, jonninjoutavaa turvanpieksäntää, asiattomia höpötyksiä ja päämäärätöntä haahuilua. Tähän pystyy vain demarit.
Ehkä he ovat huomanneet oman tyhjyytensä ja
toimintansa päämäärättömyyden. Ovat
luovuttaneet jo ennen vaaleja???

Äänestä

Varalisuuveron poistivat. Isot perinnöt verottomiksi. Mitä vielä rikkaille olisvat mukavaa keksineet, jos ei olisi ammuttu alas. Lopullisessti!
Näin kävi Saksassakin.

Äänestä
  • Mutta ei mitään omin varoin ,vaan aina toisen "pussilla",eikö demokratiassa tosiaan uskalleta laittaa "itseä" likoon.

    Äänestä

Sanokaahan onko Jutta Urpilainen puheenjohtajana toistaiseksi saanut mitään positiivista aikaan?
Kauttahan on kestänyt jo 3-4 kuukautta ja vaalit ova tulossa tuotapikaa. Demarien imago laahaa aivan alamaissa, puolueen missio on kateissa ja aatteet levällään kuin ne kuuluisat Jokisen eväät.

Äänestä
  • Edes hyvää käytöstä ja ajattelisit omilla aivoillasi. Ei kai siellä periaatteesta tarvitse "räkyttää kuin rakkikoira". Eikö joskus voisi tunnustaakin, että "hoiditte sen asian hyvin", sellainen osoittaisi parempaa yhteistyökykyisyyttä.
    Eikö niitä psykologisia keinoja voisi käyttää enemmän, jotta saisi jonkinmoista painoarvoa puheilleen.
    Se oli vikatikki, että Heinäluoma lopetti johdossanne. Voi,voi, voi!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urpilaisen kirjoitti:

populistinen yritys syyttää hallitusta puutulliasiassa! Osoitteeksi kannattaisi laittaa Venäjän hallitus. Siellä puutulleista päätettiin. Epätoivo, toivottomuus ja kannatuksen romahdus on SDP:llä edessä, sillä heillä ei ole mitään annettavaa enää suomalaiselle yhteiskunnalle. Siis mitään positiivista. Negatiivista kylläkin. Pimeä puolue karta kaikkiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu