No niin, tappelu-liiga alkoi ja juuri niin kuin pelaajat olivat etukäteen ilmoittaneet !
Mitä SM-liiga nyt tekee ?
En enää koskaan vie jälkikasvuani katsomaan jääkiekon SM-liigaa, jos tappeluita ei ruveta todella karsimaan jääkiekosta.
Tappelijoille vähintään 10 ottelun pelikiellot ja kovat sakot niin pelaajille kuin joukkueillekin.
Säälittää tämä amerikan mallin apinointi ja kaikinpuoleinen tappeluiden ihannointi !!
Tappelut eivät kuulu jääkiekkoon!
Mitä SM-liiga nyt tekee ?
En enää koskaan vie jälkikasvuani katsomaan jääkiekon SM-liigaa, jos tappeluita ei ruveta todella karsimaan jääkiekosta.
Tappelijoille vähintään 10 ottelun pelikiellot ja kovat sakot niin pelaajille kuin joukkueillekin.
Säälittää tämä amerikan mallin apinointi ja kaikinpuoleinen tappeluiden ihannointi !!
Tappelut eivät kuulu jääkiekkoon!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lopetin jo vuosia sitten kyseisen "urheilun" seuraamisen, juuri kyseisten luistelevien apinoiden takia.
Vähän harmittaa oikeiden kiekkomiesten vuoksi.
Suurin osa kun kuitenkin pelaa jääkiekkoa, lajin itsensä vuoksi.
Myös minun mielestä pitäisi nuo mätämunat sanktioida
peli-jäiltä pois.
Siis jääkiekkoon kuuluu ja sisältyy tappelut , tämän kyllä me kaikki sitä pelanneet ja seuraavat tiedämme
Kaukalopalloon ja ringetteen ei kuulu tappelut
PISTE
Sulla on nyt ihan väärät katseluperusteet tämän lajin suhteen , jos huolestuttaa tai hirvittää , vaihda lajia jota seuraat
Olen pelannut ja seurannut kiekkoa kymmeniä vuosia ja voin sanoa, että torstain tapaiset tappelut eivät varmasti kuulu kiekkoon. Niillä on pelkästään lajia vahingoittava vaikutus, ainoastaan henkisesti häiriintyneet katsojat pitävät sellaisesta, eivät tosi kiekon ystävät.Tuntuu tosin siltä, että SM-liiga ei tosissaan halua kitkeä tälläisiä törkyjä pois lajista, jos haluaisi, pitäisi rangaistusten olla ihan eri tasoa.
Miten tuollainen mitätön itkupilli on yleensä saanut jälkikasvua aikaiseksi? Pidä vaan kersat kotona, niin niistäkin tulee isona nyyhkyttäjiä.
kerran telkkarista, ku yhelt tyypilt tuli verta nenästä!!! Mä en oo pystyny sen jälkeen nukkumaan yhtään yötä kunnolla ja täst tapahtumasta on sentään jo 25 vuotta aikaa!!! Et voisitteko hyvät ihmiset vähän vähentää tota väkivaltaa, toi on ihan hirveetä, suorastaan kauheeta. just ton väkivallan takia mäkään en vie äitiäni katsomaan noita lätkämatseja! Mä tykkään enemmänkin katsoa tv:stä balettia, samalla kun juon punaviiniä (pikkurilli pystyssä) ja kiilottelen harmaata Bemariani (siis mul on myös autotallissa toosi iso taulu-tv)! Joten toivottavasti ne lopettaa noi tappelut, nii mäki voin sitte mennä Göranin ja äidin kaa kattomaan niitä pelejä! Ei mulla muuta, paitsi että iskälle terveisiä et se vois laittaa taas pari miltsiä mun tilille.
Terveisin Stig
Taso jäällä ja katsomossa suunnilleen sama.
te jotka jääkiekkoa katsotte niin täytyy sanoa et on aivan saatanan tyhmä laji!ja just noi tyypit jotka ihannoi kaukalotappeluita on oikeassa elämässään vitun rassukoita jotka ei ole ikinä pärjänny tappelussa kenellekkään vaan aina ovat ottaneet turpaan!!!!!outoa mutta totta,kai te ihannoitte jotakin väkivallassa missä ette sitten itse koskaan pärjää..
Sä katsot homopornoa, koska oot hetero!?!