Juttelin tossa aamulla parin työkamun kanssa, jotka kuuluvat capitaalin "häviäjiin" (no häviäjiä taitaa loppupelissä olla kaikki). Eivät ole uskoneet capitaan enää aikoihin, mutta sanoivat eilisen tiedotuksen jälkeenkin olevan Kuopiossa vielä ihmisiä, jotka pitävät poliisin tiedotteita paska puheina! Ihme ja kumma nämä tyypit sattuvat olemaan useampia ihmisiä sponsanneita tyyppeja, jotka vielä väittävät capitan toimivan normaalisti?! Ja toinen jännä seikka näillä vielä asiaa puolustavilla näyttää olevan ulkopaikkakuntalaisten sponssaus. Pikkuisen haiskahtaa oman perseen turvaamiselle, mikä tietysti täysin normaalia tässä tilanteessa. Itse luulin eilisen tiedotteen olevan viimeistään viimeisellekin puupäälle viimeinen tikki, mutta... Tämäpä kääntyikin niin, että poliisi puhuu paskaa, eikä suinkaan nämä "luotettavat" sponsorit. Ja poliisin pitäisi todistaa!! väitteet oikeaksi, eikä suinkaan näiden "luotettavien" sponsoreiden. Miten tämä aivan aikuisten oikeasti voi olla edes mahdollista niinsanotussa sivistys valtiossa? Onneksi Kuopiokin on sentään suht iso paikka, ettei tämä täällä aivan hirveätä haloota ole saanut aikaiseksi. Mutta mitenhän on näiden "kuuluisien" pikkupaikkakuntien laita?
täältä kuopiosta
ei voi olla totta!
2655
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samaa olen ihmetellyt. Aika käsittämätöntä aivoköyhyyttä sivuuttaa jokainen KRP:n tiedoite joillain käsittämättömillä argumenteillä.
Tämä KRP:n mainitsema asiakirja oli hyvä esimerkki. "Ei kuulemma voi olla totta, koska Hande ei sellaista tunnustusta koskaan kirjoittaisi?"
Heh, tuskimpa se mikään allekirjoitettu tunnustus onkaan vaan ihan joku muu asiakirja jota muut asiat tukee.
Ihan vaikka esimerkiksi Handen ohjeistus sille räpeltäjäkoodarille, joka toteutti ne väpättävät viisarit tms...
Pitäähän koodaajan tietää mistä data ja kuinka tilit lasketaan? Jos tässä vaiheessa on esimerkiksi ohjeistettu:
"älä välitä, pane se vaan randomilla arpomaan pipsejä ja kartuttamaan virtuaalia sopivasti. Ei niitä oikeasti saa mistään. Fuulaaha tämä on"
Tuollainen olisi jo esimerkiksi aika "raskauttava" asiakirja.
-Diiba
Itsekin olen ihmetellyt joidenkin puheita jostain tunnustuksesta. Itselleni tuli mieleen jostain kotietsinnästä löytynyt joko "työnjako" tai pyramidin alullepano suunnitelma(tällaista järjestelmää ei todellakaan laiteta pystyyn ihan sormia napsauttamalla, vaan vaatii aika tarkan suunnitelman eri käänteiden varalle ja vielä suht luottamusta herättävänä ylläpitämiseksi).