Miks bellalla ja oresteella menee huonosti miks orestes syyttää bellaa mikä ei ole tehnyt mitään hän vain koittaa pitää henkilöllisyyden salassa olimpialta,hän tuli kostamaan olimpialle ei oresteelle koska hän sai tietää ettei koittanu tappaa häntä...miks orestes suuttu siitä kun sai tietää että bella on valentina minä ainakin olisin iloinen.miks orestes uskoo romania ja olimpia ihan hölmö...miks bella ja oresteen ei oo yhessä.miks chiquikin valehtelee lapsesta. en kestä kattoo bellan ja oresteen riitaa...miks ne ei vaan oo yhes....=(
Bella & Orestes
pandorita
5500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valentinahan (Bella) tuli kostamaan myös Oresteelle aluksi, kun ei tiennyt vielä Chiquin ja Ariadnan sumutuksesta, eikä siitä että Roque myrkytti ne suklaat.
Se riitahan alkoi siitä kuulusteluhuoneesta (!?), jossa Bella kysyi siitä Hopealiljasta, ja Oresteen oli vastattava niin, ettei se olisi liian läpinäkyvää, tai ettei Bella arvaisi. Ei se voinu muuta.
Mut ei hätää, kyllä ne lopussa menee yhteen. ;D
Nii lopussa ne menee yhteen...mutta miks hän se nyt inhoo valentinaa...
Orestesko muka inhoaa Valentinaa?
Kuvitellaanpa asia näin: Rakastut omasta mielestä elämäsi suureen rakkauteen, joka kuitenkin jättää sinut mitään sanomatta. Sitten tämä suuri rakkaus lähtee maasta, ja kärsit vuoden ajan. Vuoden päästä olet menossa naimisiin uuden kanssa, jota et rakasta, kun häihisi törmää mies, joka on todella hyvännäköinen ja kaikkien naisten unelma. Rakastut tähän mieheen, ja uskot, että pystyt ehkä sittenkin rakastamaan uudellen. Ai niin, siinä sivussa tämä mies yrittää tuhota äitisi, jonka pahoista teoista et tiedä (Siinä sivussa hän yrittää häätää sinut lapsuudenkodistasi ja muuta mukanaa). Suhde aiheuttaa sydänsuruja teille molemmille, ja taistelet kaikesta huolimatta miehen puolesta, koska todella rakastat häntä.
Entinen rakkautesi kuitenkin palaa, ja huomaat, että sinulla on tunteita tätä kohtaan. Uusi rakastettusi tulee mustasukkaiseksi ja kehtaa haukkua sinua halvaksi naiseksi (En keksinyt parempaa vastinetta naistenmiehelle). Hän päättää jättää sinut ja lähtee muka maasta. Kärsit jälleen. Tahdot puhua entisellesi ja selittää, että teidän eronne oli väärinkäsitys. Entinen kuitenkin torjuu sinut, koska et muka osaa päättää kahden väliltä. Lisää kärsimystä.
Pian selviää, että kaksi rakastettuasi ovat itse asiassa yksi ja sama henkilö. Seuraavan viikon kuuntelet anteeksipyyntöjä.
Minä ainakin olisin ikuisesti vihainen.
Mielestäni Orestesilla on kaikissa vaiheissa suuri syy olla vihainen Bellalle/Valentinalle :D
48 ..Sen takia kun Valentina tuli maahan Bellana, ja tavallaan piti Orestesia pilkkanaan, valehteli, ja niin edelleen. Eikä kertonut sitä syytä, miks lähti maasta alunperin. Mutta sehän onkin jo ihan toinen juttu...
Olen katsonut koko kauden, koska toihan on uusinta!
Bellahan paljastuu Valentiinaksi Orestesin & Olympian edessä.
Lopulta Valentina & Orestes menee naimisiin ja Olympia ja sit se sen turvavartija kuolee :)
Onnellinen loppu, kuten aina!