Ei ole epäilystäkään, John McCain voittaa USA:n presidentinvaalit. Hän on sankari. Vietnamin sodassa hän poltti ilmasta käsin kymmeniä tuhansia kommunisti siviilejä naisia, lapsia pudottamalla jumalan oikeutuksella napalmia suojaamattomien asutuskeskusten päälle.
Oltuaan sotavankeudessa hänen sisimpään jäi tarve kostaa omat kärsimykset.
Ensimmäinen kohde onkin Vietnam. Hänen mielestä on parempi pyyhkäistä koko tienoo reunavaltioineen. Hän käyttää ydinaseita, koska ne eivät rasita USA:n taloutta juurikaan (varastot ovat täynnä ydinaseita). Hyvä niitä on käyttää pois vanhenemasta. Sarah "shaved cunt" Palin selvittyään pilvestä muistaa julistaneensa sodan Venäjälle.
Entisellä escort-tytöllä on onnea. Venäjä ei ota onneksi vanhaa lumppua niin vakavasti. Mitri ja Vova vain hymistelevät....
Oltuaan sotavankeudessa hänen sisimpään jäi tarve kostaa omat kärsimykset.
Ensimmäinen kohde onkin Vietnam. Hänen mielestä on parempi pyyhkäistä koko tienoo reunavaltioineen. Hän käyttää ydinaseita, koska ne eivät rasita USA:n taloutta juurikaan (varastot ovat täynnä ydinaseita). Hyvä niitä on käyttää pois vanhenemasta. Sarah "shaved cunt" Palin selvittyään pilvestä muistaa julistaneensa sodan Venäjälle.
Entisellä escort-tytöllä on onnea. Venäjä ei ota onneksi vanhaa lumppua niin vakavasti. Mitri ja Vova vain hymistelevät....
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kun on opetettu morkkaamaan aina republikaaniehdokasta, mutta sitten kuitenkin Putin tukee McCainia, että ketä tässä nyt pitäisi sitten morkata?
Vai tapahtuuko lopulta henkinen konflikti, jossa morkataan republikaaniehdokasta mutta samaan aikaan kuitenkin toivotaan Suomen liittymistä Venäjään mahdollisimman pikaisesti... Eli luullaan tekevänsä oikein, mutta tehdäänkin tuplasti väärin.
Sen lisäksi et osaa edes englantia, Sarah Palinin VP valinta oli "a cunning stunt", ei suinkaan mitään muuta!
Mutta haaveesi on ymmärrettävä, kukapa ei haaveilisi Sarahin kaltaisesta upeasta naisesta, omat fantasiasi näköjään keskittyvät ennemmin tuollaiselle kapitalistiselle "osto ja orjuutus" akselille, joka saa näkemään hänen escort-tyttönä, ehkä kertoo aika paljon radikaalivasemmiston piilevistä perversioista!!
republikaaneja. Putin kannattaa ihan miehekkään aidon syvästi VENÄJÄÄ. Ihailen sitä miestä. Hän on oikea johtaja.
Yrität lietsoa propagandaasi täällä, kuin maamuna pölyttäisi siementään ympäristöönsä. Sinulta ei toivottavasti paljonkaan siementä irtoa, jos ollenkaan.
Sarah ei ole ikänsä puolesta enää häntää heilauttava dievushka. En tuhlaisi häneen luotiakaan, saati sitten siementäni.
että luulin että olisit haaveillut seksuaalisesti Sarah Palinista, kun siis oman myöntösi mukaan kiimasi objekti onkin Vladimir Putin! Anteeksi!
Äärivasemmistosta sitä noita tuhkaluukun rassaajia aina löytyykin...minkä valossa on aika hassua äärivasemmiston halu homotella aina kaikkia muita. Ehkä se kertookin lähinnä toiveesta, oi miksi ette voi kaikki olla tälläisiä ihania ruskeita poikuleita kuin mekin, sitten olisi niin kivaa yhdessä kyrvät syvällä toistemme peräsuolissa!
No, jää taas yksi upea nainen lisää meille terveen linjan miehille! Hyvä McCain, hyvä Palin, hyvä heteroseksi, hyvä NATO, hyvä Kiina!
Venäjä ja hinttarit ovat eristäneet itsensä yksin, pimeään ruskeaa nurkkaan!
varma presidentti jos ryhtyisi ehdokkaaksi USA:n vaaleissa. Hän on erittäin suosittu USA:ssa, etenkin porvareiden ja älymystön piireissä. Kommarit ei hänestä tykkä, mutta niitä on USA:ssa vain vähän.
Putikki on suuri johtomies venään maalla joka haluaa sotaa ja myös kannin ressaksi.
Tämä hiljensi jopa hesarin joka on nyt ryhtynyt siipeilemään ja varovasti luopumassa oban perseen nuolennasta. Tiettävästi yksi hesarin päätoimittajista on mielihuollossa sairaalassa iskun tultua vasten kärsää.
On vaikea löytää enää elävää komukkaa maailmasta mutta suomessa jokunen vielä pyristelee ja tuppuroitsee.
republikaanien kannattaja. Putin on hyvin selkeästi kertonut haluavansa pitää hyvät suhteet suurvaltojen välillä. Hänen näkemyksensä mukaan mitään kylmää sotaa ei tule uudelleen luoda.
Republikaanit Amerikassa lietsovat tätä uutena vaalitemppuna. Tyhmää sakkia, venäjällä nauravat makeasti.
Putin vetää rauhantahtoista maailmanpolitiikkaa varsin selkeästi. Kovasti tämä hyvin ymmärrettävä selkeä linja saa lokaa vastaansa "länsimielisiltä haukoilta".
Te, vastustajat kuunnelkaa edes yksikin Putinin puhe ajatuksella siten että ymmärrätte asian. Ei se mies lämpimikseen puhu.
Putin tuli McCainin kampanjan apuun Georgian-tempullaan...sen suurempaa tukea nyt ei oikein voi enää antaakaan.
Ei riitä että lukee maailman tapahtumista, täytyy myös ymmärtää mitä ne tarkoittavat!
Putin tuki aiemmin Hillarya, mutta ei Obamaa, koska Obama on täysi arvoitus, eikä Putin halua USA:n presidentiksi muslimia, joka villitsisi Kaukasuksen muslimienemmistöiset maakunnat ja vastaitsenäistyneet valtiot. Pelkästään Tsetsenia veti Venäjän kestokyvyn äärimmilleen.
John McCain, Putinin "The Man"!
USA:n vaalit. Kenet hän haluaa pressaksi, hänestä se tulee. Tämä on totuus!
"Putin tuli McCainin kampanjan apuun Georgian-tempullaan...sen suurempaa tukea nyt ei oikein voi enää antaakaan."
Vitut, Putin ei kalistellut aseita jenkkien pressanvaalien takia. Ymmärtäkää nyt saatanan NATO-nistit ja juopot että Venäjä menee omia polkujaan ja vitut välittää konkurssia kohti kiitävän jenkkilän toilailuista.
"Ei riitä että lukee maailman tapahtumista, täytyy myös ymmärtää mitä ne tarkoittavat!"
Olen samaa mieltä. Joskus vain tuntuu, ettei toinen muka ymmärrä vaikka ymmärtää ihan hyvin mutta eri näkökulmasta.
Tänä päivänä Venäjän puolella on helpompi olla. Ja, Venäjän puolella Suomi on aina ollutkin.
voittaisi, sillä jo Palin on yksi "kauhistus" ja täysin järjetön lausunnoissaan. Kaikki suomalaiset naispolitikotkin puolueesta riippumatta kauhistelevat Palinin lausuntoja.
Sitäpaitsi Mc Cain on jo niin "pappa" ja joutaa eläkkeelle...ei ole enää mitään hohtoa Vietnamistakaan enää...niitä saa ja voi muistella kiikkustuolissaan.
Suomen kansasta 95% on eriasteisia sosialisteja joten ei mikään ihme jos USA republikaaniehdokkaan sanoma tuntuu kauhealta. Suomessa puhaltavat edelleen Neuvostoliiton ajan tuulet, kun jo Venäjälläkin ollaan jo siirrytty uuteen talousjärjestelmään. Mutta suomalaiset elävät mennesssä, omassa suomettuneessa menneisyydessään, missä Neuvosto/Venäjä on aina hyvä ja USA on aina sotahullu paha!
"Rauhanpuolustajat" ja "rauhan ydinohjusten" ystävät ovat etenkin olleet varsin tohkeissaan siitä, että Palin pitää kiinni NATO:n perusartikloista eli siitä, että jokaista NATO-maata aivan aikuisten oikeasti puolustetaan! Taisi tulla suomikomukoille yllätyksenä että NATO on todellakin ihan oikea sotilaspuolustusliitto eikä mikään paperitiikeri.
Kenellekään historiaa ymmärtävälle ei pitäisi olla mitään epäselvyyttä siitä, miten suuri Neuvostoliiton koko maailmaa uhannut aggressio oli... Mutta Suomessa onnistuttiin tukkimaan silmät ja korvat ja saatiin NATOn puolustusasema näyttämään sodanlietsonnalta! Samaan aikaan Kremlissä nauretaan suomalaisille "hyödyllisille idiooteille" ja kehitetään yhä uusia juonia suomalaisten pöljien marssittamiseksi yhä uuteen USA-vastaiseen, eli siis NL-myönteiseen, mielenosoitukseen...
Ja tänä päivänäkin tämä jatkuu, Punamamman johdolla nyt kaikki NATOa ja USAta vastaan! Niin siinä käy kun ei osaa ajatella itse, tulee vedätetyksi mukana, tahojen puolesta jotka loppujen lopuksi eivät ole suomalaisten parhaan asialla, vaan Venäjän parhaan asialla... siinä on suuri ero!
Mitä pahaa Neuvostoliitossa olikaan? Tulkoon jälleen Neuvostoliitto! Kaikki mukaan!!!!
toisen kaulaan kerran kuukaudessa - lapsellisiahan nuo suomalaisnaiset ovat...
Suomeen. Nyt voimme nauttia edullisesta koivusta ja vodkasta.