Halla-ahon lisäksi...

...on toinenkin hyvä kirjoittaja, monialaisempi, mutta sanoo sanansa myös monikulttuurisuudesta ym.

Katsokaa blogia osoitteessa http://aamulehdenblogit.ning.com/profile/RichardJarnefelt , tämän palstan aiheeseen liittyy erityisesti kirjoitus "Yhteiset uimavuorot ovat suomalainen arvo!"
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Länsimaisen sivilisaation elämästä ja kuolemasta on kysymys, ja nämä järnefeltit ja halla-ahot marisevat jostain hemmetin uimahallivuoroista... Onko ihme että Eurooppa tekee kuolemaa? Oikea horisontti on kadonnut. Tässä on sekularismin, massademokratian ja kulutusyhteiskunnan tulos.

Äänestä
  • Arvostelet ainoita jotka edes uskaltavat kyseenalaistaa vapaaehtoisen muiden haltuun luovuttamisen.

    Sano yksikin kansanedustaja joka on aiheesta suunsa aukaissut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


osku 035 kirjoitti:

...on toinenkin hyvä kirjoittaja, monialaisempi, mutta sanoo sanansa myös monikulttuurisuudesta ym.

Katsokaa blogia osoitteessa http://aamulehdenblogit.ning.com/profile/RichardJarnefelt , tämän palstan aiheeseen liittyy erityisesti kirjoitus "Yhteiset uimavuorot ovat suomalainen arvo!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu