Te kirjoitatte täällä rusrusrus, mutta valitettavasi, ette hämää ketään. Nato maiden talous on lähes 30 kertaa isompi BKT:lla mitattuna kuin teidän Venäjänne. Nato on vahva. Kirjoittakaa omalla palstallanne kummallisilla kirjaimillanne Russia24. Tämä on suomalaisille.
Tehtaankadun miehet
lopettakaa likainen pelinne
8225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pelkkä jenkkien juoksupoika ja Aku Ankka-kulttuurin tuote.
Suomalainen.
ja kaikki kunnia sen upealle suomalaiselle toteutukselle. Älä sinä suomalaisia tuomitse sen lukemisesta, vaikka oletkin vihan irvistys naamallasi käynyt jo Suomen kielikurssin. Palaa vaan Uralin taa.
Suomea. Se esti kylmän sodan aikana Suomen miehityksen olemassaolollaan. Näin sanoo mm. Lasse Lehtinen. Sinä et ajattele Suomen etua.
33333333333333333333333333333333333
Kansa tietää että teollisuudesta suurin osa arvokkaimmasta ja tuottavimmasta suomalaisten omaisuudesta on siirtynyt ulkomaiseen omistukseen.
Tämä taho ajaa Suomea natoon, koska he haluavat nato suojan omaisuudelleen. Nato antaisi heille myös työkalun suojata omaisuutta täällä Suomessa jos suomalaiset haluaisivat palautta kansallisesti tärkeäksi katsomansa omaisuuden omistukseensa kriisi aikana.
Nato suojan tulisi heille pilkka hintaan koska me maksaisimme sen rahalla ja verellä.
Yhteiskunnan palveluja olisi pakko supistaa nato kustannusten verran koska nato ei tuota mitään, lisää vain kuluja.
että teollisuus ja kauppa on kovasti kansainvälistä. Ulkomaalaiset omistvat täällä ja suomalaiset paperikoneet puksuttelevat Indonesiassa ja Argentiinassa. Tosi on, Suomi kuuluu länsieurooppalaiseen talousalueeseen ja rahaa ja pääomaa liikkuu moneen suuntaan. Tosiasia on kuitenkin se, että Suomesta investoidaan ulkomaille enemmän kuin ulkomailta Suomeen. Silti minäkin olisin sitä mieltä, että olisi kiva, jos esim. pankkimme olisivat suomalaisia.
Nato ei suoraan liity tähän mitenkään, mutta olisi muuten hyvä Suomen turvallisuudelle.
Jotakuinkin kaikki kirjoituksessasi oli puutaheinää.
Katso Julle Ankanpää peiliin, sillä nupilla olkapäiden yläpuolella ajatellaan.
Jullesi joka roikkuu siellä jalkojesi välissä alaspäin tehdään muuta kuin ajatellaan.
Kun olet antanut sille jullellesi vain oikeuden ajatella, en ihmettele että kaikki tuntuu olevan puntaheinää.
Ei natolle!