Miten on muuten uskisten hygienian laita?
Miten uskikset pyyhkivät perseensä?
Kössönöm
351319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
mutta haluaisin jakaa teidän kanssanne että en käytä perseen pyyhkimiseen samaa kättä kuin millä syön :D
Itse pyyhin perseeni paperilla enkä kädellä, mutta jos haluaa kädellä pyyhkiä kannattaa seurata Bubastiksen esimerkkiä ja ehdottomasti pestä kädet toimituksen jälkeen. ;D
vaikka käytän paperiakin. :D:D:D
Käsi se on mikä paperilla pyyhkii, vai onko sinulla itsestään pyyhkivää paperia?
Itseasiassa vasemmalla kädellä kättely on
kyseisestä syystä etiketin vastaista. Joissain
maissa (Intia?) vasemman käden nostaminen
ruokapyödälle on suoranainen loukkaus, samoin
tuo kättely "väärällä" kädellä.
ja peppureikä huuhdellaan vedellä käyttäen vasenta kättä.
Intialainen näkee heti kosmisia kakkakikkareita, jos yrität tarjota vasenta kättä :D
ja käytän molempia myös ruoanlaitossa. Toki olen tarkka käsihygieniasta ja käytän myös aina ulostamisen jälkeen paperin lisäksi käsisuihkua, sekä pesen käteni huolella.
Jään innolla odottamaan uskisten vastauksia tähän uteliaisuuttani kiihottavaan kysymykseen. Mikä mahtaa olla uskikselle luonnollista ulostus-uskontoa, mikä perverssiä ja luonnotonta, mikä suorastaan syntiä, eli jumalan tahdon vastaista?
"Pesen ne silti vaikka käytän paperiakin."
Erittäin tarpeellinen täsmennys väärinkäsitysten välttämiseksi. :D
"Käsi se on mikä paperilla pyyhkii, vai onko sinulla itsestään pyyhkivää paperia?"
Jep, kädessähän se paperi on kun sillä pyyhitään, mutta silti paperiin pyyhitään, eikä käteen (toivottavasti). Tosin olikohan ne nyt japanilaiset kun on kehittäneet pöntön, joka pesee ja kuivattaa pepun toimituksen jälkeen.
"Jään innolla odottamaan uskisten vastauksia tähän uteliaisuuttani kiihottavaan kysymykseen. Mikä mahtaa olla uskikselle luonnollista ulostus-uskontoa, mikä perverssiä ja luonnotonta, mikä suorastaan syntiä, eli jumalan tahdon vastaista? "
Tällä pastalla pitää näköjään korostaa sitä, että en minä ole ole uskovainen. En minä ole uskovainen, mutta ihmettelen suuresti teidän keskusteluntasoa.
Onko uskovainen ateistien mielestä eläin? tai sairas, joka paskoo housuihinsa: täydellistä pimeyttä ja erikoista uteliasuutta.
Sanonta kuuluu, sitä saa mitä tilaa.
että et ole uskovainen. No, sinun nimimerkkisi ei ole tullut ennen vastaan, joten en tiedä useinko olet uskonnottomuuttasi korostanut.
Suuressa osasa maailmaa käytetään paperin sijaan vettä ja päivitellään eurooppalaisten siivottomuutta.
Minulla on raamattu mukana, siitä on hyvä repiä sivuja pyllypyykkiin.
Sivuja on 2700, joten ei paperi lopu heti!
Hieman sivut ovat koostumukseltaan kovahkot, mutta pehmenevät kun niitä puristelee nyrkissä.
Kierrätystä parhaimmillaan, ensin lukee ja sitten hyödyntää opuksen.
Meillä uskiksilla on monta tapaa pyyhkiä perse.
Itse käytän ateistien yleisönpalstan kirjoituksia. Ne suorastaan imaisee paskan itseensä.
tulostat palstan kirjoitukset? Onko jotain sellaista erityispehmeää tulostuspaperia olemassa? Koneen näyttö kun ei oikein tarkoitukseen sovi.
vesivessaa, kun käytät tulostus- ja sanomalehtipaperia. Raamatun hentoista lehteä paksumpaa kun ei voi heittää viemäriin, vai onko sulla sama systeemi, kuin Etelä-Euroopan halvimpien hotellien vessoissa: Käytetty WC-paperi pannaan pytyn vieressä olevaan poljinroskikseen. Minun mielestäni se on aika vastenmielinen käytäntö.
havaittu, että pyyhkii samalla tavoin kuin ateistit.
Muslimeilla on hivenen erilainen pyyhkimistapa.
Kysymyksen laatu viittaa siihen, että pidät uskovia epäihmisinä koska hygieniakin kyseenalaistat.
Minkälaisen ihmisen päässä pyörii noin päivänselviä
asioita, sinähän loukkaat ihmisen tasavertaisuutta.
Kas tässä uskisten aloituksia.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000037952705
Joten älä siinä kitise. Kun teidän aloituksenne ovat tuollaisia, plus lisäksi ketjujen uskiskirjoitukset, niin sinun on turha tulla siihen mitään vikisemään minun aloituksestani.
olen saanut sellaisen käsityksen että, raamatussa on ohjeita melkein joka asian varalle. eikö siellä ole ohjeita perseen varalle, esm. joku uhratun linnun höyheniä ja/tai verta hyödyntävä menetelmä.
>Miten uskikset pyyhkivät perseensä?
Ja tähän sitten tietysti se pakollinen typerä sivuhaarakysymys n:o 257D34:
Miten adeistit pyyhkivät preesensinsä? Hä?
"Miten uskikset pyyhkivät perseensä?"
Me tietysti nuoletamme sen ateisteilla.
taitaa olla sitten paskaläiskät kalsareissa, kun turhaan odottelet nuolijaa.
Peppu kiiltää :)
ajatusmaailma on saanut uutta sytykettä, loistavaa! Eli jutun juuret vähenevät tai sitten ne vaan lisääntyvät entisestään?
Uusille ulottuvuuksille?
Luepa uskonveljiesi aloituksia:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000037952705
pitäytyä ihan omissa uskomuksissani? En siis viitti lukea, joten ei tartte kommentoidakaan.
täällä osastolla? Eikö uskovaisten osasto ole parempi paikka? Siellä kaikki on yhtä suurta perhettä...vihatkaa siellä yhdessä, ja rukoilkaa meille helvetin tulia. Hyvää matkaa.
jos et viitsi lukea perusteluitani sihen, miksi laitoin tuollaisen aloituksen.
Siinä niitä on tämän ja eilisen osalta sinun uskoveljiesi aloituksia ateismipalstalle, joten älä minulle valita, jos takaisin saatte.
miten sinä perseesi pyyhit?
Faija pyyhki niin otti yhden arkin rullasta pyyhki ja käänsi taas pyyhki ja käänsi että joka kantti paperista tuli käytetyksi. Eikä pessyt käsiään. Muutenkaan faija ei käyttänyt pesuaineita, ne olivat niin kalliita. Äijä toisaalta haaskasi mm sähköä, bensaa ei näissä säästänyt yhtään. Faija oli sodan käynyt mies sillä oli muitakin omituisuuksia joista nyky ihminen ei ymmärrä
paSooa
Ei kannata olla ateisti, se tekee typeräksi!!!
Pyyhimme olkapään yli kun on apinan pitkät kädet. Painotetaan rintaan lyöntejä samalla
En pyyhi ollenkaan, mutta kuljeskelen ihmisten keskuudessa ja hoen: "Hyvin pyyhkii! Nenästään kiinni pitävien ihmisten ilme kertoo, että heillä ei pyyhki yhtä hyvin.
Aidon kristityn ei tarvitse pyyhkiä persettään. Jeesus puhdistaa hänet kaiksesta synnist ja saastasta. Tortunväännön jälkeen vain pieni polvirukous. housut ylös ja ei kun jatkamaan taivaaseen pääsyn odottelua.
Mun isä otti vain yhden arkin kerrallaan, käänsi näin, sitten noin, ja vielä niin ja lopuksi käänsi paperin toisinpäin, että kaikki kohdat tulivat käytetyksi,. Vessapaperis oli hänelle arvopaperia, sodan käynyt mies. Käsiään ei pessyt, eikä vetänyt vessaa koskaan, kului vettä. Hän oli kommunisti ja vihasi uskontoja