Insuliinikäräjät Tampereella

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1588915

"Hoitajaa syytetään murhasta, murhan yrityksestä, törkeän pahoinpitelyn yrityksestä sekä pahoinpitelyn yrityksestä.

Nainen on ollut vangittuna yli vuoden.

Hoitajan asianajaja Pertti Patrikainen kertoi eilen IS:lle, että nainen odottaa oikeudenkäyntiä hyvin myönteisin mielin, koska hän näkee siinä mahdollisuuden vaikuttaa tilanteeseensa. Hoitaja kiistää edelleen jyrkästi syyllistyneensä mihinkään."
81147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

hengen menettäneitä potilaita,jotka esim. väärän lääkemääräyksen takia päässyt ennenaikaisesti "laatikkokerhoon".
Näistä ei pahemmin tuomioita julisteta.
Ihminen on lääketeollisuuden koekaniini.

Äänestä

Tutkijat taisivat epäillä, että tässä sattui vain "vahinko".
Epäiltiin, että käytäntö on yleinen sellaisissa hoitolaitoksissa, joissa joudutaan rauhoittelemaan vammaisia asukkaita tai mielenhäiriöisiä potilaita.
Epäiltiin mahdollisesti myös sitä, että menettely on laitosten johdon hiljaisesti hyväksymä.

Äänestä

ei löydy näyttöä.Menee samalla tavalla kun nisse ja saa suuret korvaukset.Kun ei mitään tunnusta,niin mitäs tekee.Pitää olla tosi kova näyttö että tuomitaan.Niin kauan tota touhua on pitkitetty.

Äänestä
  • jos nainen pääsee vapaaksi niin ihan varmasti sattumalta kuolee muitakin ihmisiä, jos kerran oli valmis myrkyttämään pienen vauvankin. taitaa olla jopa sosiopaatti koko nainen.

    Äänestä

  • ei riitä - pitää olla myös NÄYTTÖÄ.

    Äänestä

mojovat korvaukset.

Insuliini on/oli yleisesti käytössä rauhoitusaineena .

Äänestä

Mediassa ei jostain kumman syystä näy syytetyn kasvot mistäs se sitten johtuu kun välillä kuvataan ja sitten taas ei.Lienee syytetty paremmissa piireissä kuten jo aikaisemmin oli ko. syytetty tuomiolla varkauksista yms. "painettiin" villaisella eli vapaamuurareiden piiri toimii

Äänestä
  • Kaikki pedofiilit ja muut hullut pääsevät ilman kuvia ja nimiä,mutta sitten joku nakkikioskivaras saa lärvinsä ja nimensä lehtiin ja nettiin heti.Tämä nainen ei edes suojaudu hupulla ja silti naamaa ei näytetä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkaa tänään kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1588915

"Hoitajaa syytetään murhasta, murhan yrityksestä, törkeän pahoinpitelyn yrityksestä sekä pahoinpitelyn yrityksestä.

Nainen on ollut vangittuna yli vuoden.

Hoitajan asianajaja Pertti Patrikainen kertoi eilen IS:lle, että nainen odottaa oikeudenkäyntiä hyvin myönteisin mielin, koska hän näkee siinä mahdollisuuden vaikuttaa tilanteeseensa. Hoitaja kiistää edelleen jyrkästi syyllistyneensä mihinkään."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu