Sinivalkoiset puoluerekisterissä?

Saiko SKS kerättyä vaadittavat 5000 kannattajakorttia puolueeksi rekisteröimistä varten?
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

-sai kerättyä, mutta ylhäältäkäsin tulleen mahtikäskyn mukaisesti oikeusministeriö pakotettiin hylkäämään aivan käsittämättömien muotoseikkojen vuoksi n. 300 kannattajakorttia, joita ei ehditty palauttaa deadline-päivään mennessä 08.09. oikeusministeriölle. Asia kokonaisuudessaan otaan kyllä rytinällä esille mediassa vaalien jälkeen -muistaen kuitenkin kansanliikkeeseemme kohdistuva mediapimennys.

Kuntavaaleihin SKS-kansanliike lähtee valitsijayhdistysten yhteislistoilla
maanlaajuisesti.

-VOITTE YRITTÄÄ MURSKATA ASIAMME - MUTTA SIELUJAMME JA SYDÄMIÄMME ETTE MILLOINKAAN!-

Äänestä
  • Ihan oikein Mäenpäälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaa ihmettelevä kirjoitti:

Saiko SKS kerättyä vaadittavat 5000 kannattajakorttia puolueeksi rekisteröimistä varten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu