Ydinsota vain ajan kysymys

Amerikkalaisilla ei ole enää mitään menetettävää. USA:n talous romahtaa. Puolustusbudjetti jo yksin ylittää maan kestokyvyn. Jo nyt Pentagonissa on monia, jotka haluaisivat "painaa nappia", koska ,mitään menetettävää ei ole. Amerikkalaiset laskelmoivat saavansa tuhottua 90% venäläisten ydinaseista tehokkaalla ensi-iskulla.
6231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taas on löydetty foliohatut vaatekomerosta :D

Äänestä
  • Monet tulevat luhistumaan henkisesti pelkästä järkytyksestä. He vaipuvat toivottomuuteen eivätkä osaa suojella henkeään. Säteily tai taudit korjaavat pois. Minä olen perheineni päättänyt jäädä eloon. Meillä on kaikki jo valmista pahimman varalle.

    Äänestä

Olet sitten ilmeisesti käynyt Pentagonissa, kun noin varmasti tiedät että siellä "on monia jotka haluaisivat painaa nappia"?

Tuollainen pelon lietsominen on täysin turhaa. Venäjällä on johdossa älykkäitä ihmisiä; USA:sta ei voi valitettavasti sanoa samaa; mutta luottakaamme kuitenkin siihen että sen verran heillä on järkeä päässä että tajuavat että _kukaan_ ei hyödy ydinsodasta.

Äänestä
  • Kun Neuvostoliitossa tajuttiin, että maan talous luhistuisi puolustusbudjetin takia, jotkut kovan linjan puna-armeijalaiset alkoivat puhua ydinsiskusta USA:ta vastaan. Se olisi ollut N-liiton viimeinen keino voittaa kylmä sota.

    Nyt Amerikka on samanlaisessa pakkotilanteessa. USA:n imperiumi on luhistumisen partaalla. Vain ydinhyökkäys Venäjää vastaan voi turvata länsivaltojen maailmanherruuden, jonka loppu lähenee koko ajan.

    Jos McCain valitaan presidentiksi, USA ja Israel hyökkäävät Iraniin. Siinäkin tapauksessa ydinsodan vaara on suuri. Venäläiset ovat jo antaneet Iranille turvatakuita.

    Kolmas maailmansota on realistinen mahdollisuus. Kannattaa valmistautua. Minulla on jo kesämökillä tarvittavat muona- ja tarvikevarastot pahimman varalta. Kellarissa on säteilysuoja. Pari metriä multaa sen ikkunoiden edessä riittää pitämään säteilyn loitolla, kun laskeuma saapuu. Isän vanha hirvikivääri on kodin puolustamista varten, sekä pojan ilmakivääri. Ainoa ongelma on saada koko perhe ajoissa turvaan.

    Äänestä


  • -x- kirjoitti:

    Tarkoitat kai että Venäjällä on johdossa älykäs ihminen... Ei demokratia, vaan diktatuuri.
    Eihän sielläkään pörssi pysy auki tuntiakaan.

    Ja kyllä talousongelmat ovat nyt maailmanlaajuisia,

    http://www.taloussanomat.fi/porssi/2008/09/19/finanssikriisin-tappiot-jo-yli----10-000-miljardia-euroa/200824280/170

    Ratkaiseva loppukamppailu maailmanherruudesta ja hupenevista luononvaroista KÄYDÄÄN MEIDÄN ELINAIKANAMME! Armageddonin miekkoja ovat ydinaseet, laseraseet, kemialliset aseet, robottisotilaat... VALMISTAUTUUKAA PAHIMPAAN!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


WWIII kirjoitti:

Amerikkalaisilla ei ole enää mitään menetettävää. USA:n talous romahtaa. Puolustusbudjetti jo yksin ylittää maan kestokyvyn. Jo nyt Pentagonissa on monia, jotka haluaisivat "painaa nappia", koska ,mitään menetettävää ei ole. Amerikkalaiset laskelmoivat saavansa tuhottua 90% venäläisten ydinaseista tehokkaalla ensi-iskulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu