PS-Karvaperseäijien puolue!

Hesarin tänään julkaisemasta tutkimuksesta käy ilmi, että persuilla on suhteellisesti ottaen kunnallisvaalilistoillaan eduskuntapuolueista kaikkein vähiten naisia ja nuoria.

Oululaisten ja muiden jäkätykset "paljoista nuorista" on turhaa. Kokonaismäärässä heitä on vain ripaus. Naisia jopa suhteellisesti vähemmän, kuin 2004 kunnallisvaaleissa.

Persut ovat karvaperseäijien puolue, -kuten Soini itsekin on todennut. Ei mahda mitään.
5189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

karvaperseäijien joukkoon. Siellä on paljon eri-ikäisiä naisia.

Äänestä
  • koplan juhlissa kuunneltu. Naiset on koristeita, kukkasia, muttei niiden ajatuksilla ole ollut mitään väliä.
    Nyt on uusi aika, uudet vaalit, uudet naiset kehissä!!!!

    Äänestä

  • ei ole ennenkään naisia kirjoitti:

    koplan juhlissa kuunneltu. Naiset on koristeita, kukkasia, muttei niiden ajatuksilla ole ollut mitään väliä.
    Nyt on uusi aika, uudet vaalit, uudet naiset kehissä!!!!

    Jatkakaa samaan malliin!
    Tytöt tahtoo pitää hauskaa,
    ei ne puuroja keittele,
    Näytetään niille vanhamielisille äijille,
    että naisissa on voimaa!

    Äänestä

Terveisin,
Suomi tarvitsee näinä VAIKEINA aikoinan nimenomaan ÄIJIÄ, KOVIA karvaperseäijiä. Ämmät ja kosmetologiaa harrastavat PEHMOMIEHET voivat rauhassa painua takasin kotiinsa SIIVOOMAAN ja TISKAAMAAN! Päätöksenteko jätettäköön heille, joilla siihen on KYKYÄ - eli TOSIMIEHILLE.

Perussuomalaisten vaalivoittoa ei estä enää MIKÄÄN!


TERÄSNYRKKI
-espoolainen
-suomalainen
-veronmaksaja
-äänestäjä
-insinööri
-perheenisä
-reservin vänrikki
-roturealisti
-patriootti

Äänestä
  • niin mies ja naispuolisten ämmien häärimisestä politiikassa saanut ihan kyllikseen.
    Haloskan mamutuspolitiikka ja punikkius pahimmasta päästä
    Viljaskan mamutuspolitiikka
    Throsin mamutuspolitiikka
    Punikkivihreiden, sdp:n ja yleensäkkin vasureiden ääriblondius kaikessa mahdollisessa
    Lipposkan ääriblondius...
    Lobbarisulttaani pappapaven öykkärimäisyys ja mimosamainen herkkähipiäisyys
    Lindénin ääriblondius...
    Vehviläisen ääriblondius...
    Hyssälän ääriblondius...
    Vienonen-Karpela-Saarela-Karpela... ääriblondius...
    Vanhasen ääriblondius...
    jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hesari tutki! kirjoitti:

Hesarin tänään julkaisemasta tutkimuksesta käy ilmi, että persuilla on suhteellisesti ottaen kunnallisvaalilistoillaan eduskuntapuolueista kaikkein vähiten naisia ja nuoria.

Oululaisten ja muiden jäkätykset "paljoista nuorista" on turhaa. Kokonaismäärässä heitä on vain ripaus. Naisia jopa suhteellisesti vähemmän, kuin 2004 kunnallisvaaleissa.

Persut ovat karvaperseäijien puolue, -kuten Soini itsekin on todennut. Ei mahda mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu