No antaa pikkulasten(Raumalaisten) täällä nyt purkaa tuntojaan kun kerrankin Lukko pärjää edes muutaman pelin ajan.Silloinhan kun lukko ei pärjännyt niin raumalaiset ne täällä niin vietatonta esitti mutta nyt yhtäkkiä kääntyi puseron kärki.
No taitaa se olla niin että tämä salaperäinen nmmbbn ON OIKEASTI LUKKOFANI. Enpä ihmettelisi kun raumalaisten käytöstapoja täälläkin palstalla seuraa.
Raumalaiset on säälittävää sakkia.
Onko Raumalla ongelmia?
11
401
Vastaukset
- kamalaa
Toi sun kirjoitus on täynnä tukahdutettua vitutusta. Näin se on.
- Elo Raumalta
Nyttenkin joku raumalainen sekopää on eksynyt ässien foorumille trollaamaan,mutta onneksi bloggasivat ressukan pois ettei ihan häpäise itseään ja koko Raumaa.
En käsitä että raumalaiset jauhaa ettei jääkiekko ole tärkeä asia mutta silti saavat näitä ihmeellisiä sairaskohtauksia kun Ässät häviää ja alkavat pääpunaisena provosoimaan.
No ainahan se on koettu ettei raumalta mitään hyvää ole koskaan tullut.- saa riehua täällä!
Taaskin jotain, mikä ei mitenkään liity palstan aiheeseen.
Kertoisi edelleen mistä tuo katkera kateutensa Raumaa kohden juontuu!
Jos SINÄ ITSE lopettaisit, loppuisi myös tuo häiriköinti näillä palstoilla.
Sinähän se aina kiukaalle löylyä lisäät! - itkettää
On se vain niin katkeraa sulattaa Ässien jatkuva floppaaminen. Kerroppas borilainen mistä johtuu, että Ässät vuodesta toiseen majailee liigan häntäpäässä. Aika monta välivuotta olette pelanneet =)
Ja turha siitä on Raumaa syyttää. Siellä keskitytään pelaamiseen tappelemisen sijaan. Soittakaa tekin vähemmän turpaanne ja yrittäkää välillä pelata. Kyllä niitä voittoja sitten boriinkin tulee.
- päähän
Nyyh nyyh... Aika säälittävää vuodatusta burilaiselta. Mutta mitä muutakaan voisi odottaa borista.
- Vatrs
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia. - paljastu taas tuo
Vatrs kirjoitti:
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia.kuuluisa porin oma perspoju, ei olisi mitään uutta häneltä.
Merrkkikin hänen tyyliään, ja ässillä kun taas pelit ovat alkaneet odotetulla tavalla, tämän raumakateus nostaa taas päätään.
Ei siis mitään uutta, sama vanha porilaiskakara mesoo muiden joukkueiden palstoilla kun ässiilä menee huonosti ja hänellä se aina purkautuu tuona katkeruutena raumalaisia kohtaan. - NUO TEKSTIT ON?
Vatrs kirjoitti:
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia.Kävinpäs ihan piruuttani katsomassa nuo muut osiot. Yhdestäkään ei löytynyt mainitsemiasi tekstejä. Taas burilainen jauhaa paskaa ja jää siitä heti kiinni.
- Hetkinen.....
paljastu taas tuo kirjoitti:
kuuluisa porin oma perspoju, ei olisi mitään uutta häneltä.
Merrkkikin hänen tyyliään, ja ässillä kun taas pelit ovat alkaneet odotetulla tavalla, tämän raumakateus nostaa taas päätään.
Ei siis mitään uutta, sama vanha porilaiskakara mesoo muiden joukkueiden palstoilla kun ässiilä menee huonosti ja hänellä se aina purkautuu tuona katkeruutena raumalaisia kohtaan.Mun mielestä hyvin Ässillä menee.On jopa omia kasvatteja pelaamassa toisin kun teillä...jaajuu vehanen,onko muita?
Se on hyvä, että paska ei lopu raumalta koskaan.Riittää rtk:lla hommia,että pystyy rahoittamaan kettutyttöjen joukkuetta.
- muuta olekkaan
ei mahdu olemaan, muu siirrettiin poriin, suureen maailmaan.
- ei ole lukkofani
oikeasti, vaan provoaja. paras tapa saada vihoja ja pilkkaa on kehua jotain joukkuetta älyttömästi, ilman mitään aihetta.
jos esim. kirjoittaisin että ässät on todennäköinen mestari, kiitos ylivoimaisen materiaalin ja alpo suhusen, niin jo tulisi ässävastaisia vastineita ja kettuilua. oikeat lukkofanit on hiljaa ja huutaa vasta hallilla. lukkofan on yllättävän älykäs. nämä nostan paperilla laskettuna 180 kiloa penkiltä on puhdasta provoamista ja huomionkeräämistä. tämä insinööri-ilkka muskulus maksimus onnistuu erittäin hyvin tarkoituksissaan. ei kukaan voi tosissaan olla noin tyhmä, menee jo niin yli, että paljastaa itsensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku655265Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302396Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1102207HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201905Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151859- 1111760
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531214Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2591180Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.511084- 69966