No antaa pikkulasten(Raumalaisten) täällä nyt purkaa tuntojaan kun kerrankin Lukko pärjää edes muutaman pelin ajan.Silloinhan kun lukko ei pärjännyt niin raumalaiset ne täällä niin vietatonta esitti mutta nyt yhtäkkiä kääntyi puseron kärki.
No taitaa se olla niin että tämä salaperäinen nmmbbn ON OIKEASTI LUKKOFANI. Enpä ihmettelisi kun raumalaisten käytöstapoja täälläkin palstalla seuraa.
Raumalaiset on säälittävää sakkia.
Onko Raumalla ongelmia?
11
436
Vastaukset 11
- kamalaa
Toi sun kirjoitus on täynnä tukahdutettua vitutusta. Näin se on.
- Elo Raumalta
Nyttenkin joku raumalainen sekopää on eksynyt ässien foorumille trollaamaan,mutta onneksi bloggasivat ressukan pois ettei ihan häpäise itseään ja koko Raumaa.
En käsitä että raumalaiset jauhaa ettei jääkiekko ole tärkeä asia mutta silti saavat näitä ihmeellisiä sairaskohtauksia kun Ässät häviää ja alkavat pääpunaisena provosoimaan.
No ainahan se on koettu ettei raumalta mitään hyvää ole koskaan tullut.- saa riehua täällä!
Taaskin jotain, mikä ei mitenkään liity palstan aiheeseen.
Kertoisi edelleen mistä tuo katkera kateutensa Raumaa kohden juontuu!
Jos SINÄ ITSE lopettaisit, loppuisi myös tuo häiriköinti näillä palstoilla.
Sinähän se aina kiukaalle löylyä lisäät! - itkettää
On se vain niin katkeraa sulattaa Ässien jatkuva floppaaminen. Kerroppas borilainen mistä johtuu, että Ässät vuodesta toiseen majailee liigan häntäpäässä. Aika monta välivuotta olette pelanneet =)
Ja turha siitä on Raumaa syyttää. Siellä keskitytään pelaamiseen tappelemisen sijaan. Soittakaa tekin vähemmän turpaanne ja yrittäkää välillä pelata. Kyllä niitä voittoja sitten boriinkin tulee.
- päähän
Nyyh nyyh... Aika säälittävää vuodatusta burilaiselta. Mutta mitä muutakaan voisi odottaa borista.
- Vatrs
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia. - paljastu taas tuo
Vatrs kirjoitti:
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia.kuuluisa porin oma perspoju, ei olisi mitään uutta häneltä.
Merrkkikin hänen tyyliään, ja ässillä kun taas pelit ovat alkaneet odotetulla tavalla, tämän raumakateus nostaa taas päätään.
Ei siis mitään uutta, sama vanha porilaiskakara mesoo muiden joukkueiden palstoilla kun ässiilä menee huonosti ja hänellä se aina purkautuu tuona katkeruutena raumalaisia kohtaan. - NUO TEKSTIT ON?
Vatrs kirjoitti:
Nyttenkin eräs Lukottaja nimimerkkiä käyttävä hemmo on ruvennut trollaamaan jokaisen liigajoukkueen fanisivustolla.Siis 4 kierrosta vasta pelattu ja nyt jo tuollaisia hulluja on raumalta liikkeellä?
Siis haha! En malta odottaa mitä tuo kyseinen sälli ja muut kettutytöt sanovat kun Lukko tippuu takaisin alas.Olette te säälittävää sakkia.Kävinpäs ihan piruuttani katsomassa nuo muut osiot. Yhdestäkään ei löytynyt mainitsemiasi tekstejä. Taas burilainen jauhaa paskaa ja jää siitä heti kiinni.
- Hetkinen.....
paljastu taas tuo kirjoitti:
kuuluisa porin oma perspoju, ei olisi mitään uutta häneltä.
Merrkkikin hänen tyyliään, ja ässillä kun taas pelit ovat alkaneet odotetulla tavalla, tämän raumakateus nostaa taas päätään.
Ei siis mitään uutta, sama vanha porilaiskakara mesoo muiden joukkueiden palstoilla kun ässiilä menee huonosti ja hänellä se aina purkautuu tuona katkeruutena raumalaisia kohtaan.Mun mielestä hyvin Ässillä menee.On jopa omia kasvatteja pelaamassa toisin kun teillä...jaajuu vehanen,onko muita?
Se on hyvä, että paska ei lopu raumalta koskaan.Riittää rtk:lla hommia,että pystyy rahoittamaan kettutyttöjen joukkuetta.
- muuta olekkaan
ei mahdu olemaan, muu siirrettiin poriin, suureen maailmaan.
- ei ole lukkofani
oikeasti, vaan provoaja. paras tapa saada vihoja ja pilkkaa on kehua jotain joukkuetta älyttömästi, ilman mitään aihetta.
jos esim. kirjoittaisin että ässät on todennäköinen mestari, kiitos ylivoimaisen materiaalin ja alpo suhusen, niin jo tulisi ässävastaisia vastineita ja kettuilua. oikeat lukkofanit on hiljaa ja huutaa vasta hallilla. lukkofan on yllättävän älykäs. nämä nostan paperilla laskettuna 180 kiloa penkiltä on puhdasta provoamista ja huomionkeräämistä. tämä insinööri-ilkka muskulus maksimus onnistuu erittäin hyvin tarkoituksissaan. ei kukaan voi tosissaan olla noin tyhmä, menee jo niin yli, että paljastaa itsensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212244Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko821432- 132958
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142737Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95672- 54666
- 13617
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96592Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12578- 65561
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546- 42525
- 133509
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36500Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498- 77494
On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus34493Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä52474- 58447