WTC-tornien räjäytys!

Sanoipa kuka tahansa mitä tahansa niin ihmeellisen säännöllisesti nämä hienot tornit sortuivat niille sijoilleen lähes vapaan pudotuksen vauhdilla. Nätti keko vain jäi jäljelle. Jopa ammatti-ihmiset ihmettelevät kuinka moinen on mahdollista. Turun Sanomissakin ihmeteltiin tapahtumia:

http://www.turunsanomat.fi/mielipiteet/?ts=1,3:1009:0:0,4:8:0:0:0;4:9:0:0:0;4:139:0:0:0;4:140:0:1:2008-09-11,104:140:563757,1:0:0:0:0:0
11570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

alas.

Äänestä

Miksi tuota samaa hörhöilyä päivästä toiseen ja viikosta toiseen ja kuukaudesta toiseen ja vuodesta toiseen? Miksi kukaan tuhansista purkutyöntekijöistä ja tutkijoista ja valokuvaajista ja toimittajista jne. ei ole ikinä löytänyt pienintäkään merkkiä mistään räjähdepurusta? Hohhoijaa teidän retardien aivottomia hörhöilyjä..

Äänestä
  • vedä ittes leukakiikkuun niin teet kaikille palveluksen punaniska runkkaaja...

    Äänestä

  • kepittäjä_ kirjoitti:

    vedä ittes leukakiikkuun niin teet kaikille palveluksen punaniska runkkaaja...

    Noinko kovasti räjähdepurku-hihhuliamme harmittaa, kun joku kyseenalaistaa hänen uskontonsa. Hohhoijaa.

    Äänestä

  • Ensinnäkin, ruoppaajat on maksettu hiljaiseksi. Toiseksi, eka täytyy todistaa uskottavasti että rakennut voi sortua niin kuin ne sortuivat.

    Äänestä

  • vzcxjvzx kirjoitti:

    Ensinnäkin, ruoppaajat on maksettu hiljaiseksi. Toiseksi, eka täytyy todistaa uskottavasti että rakennut voi sortua niin kuin ne sortuivat.

    Reaktion kaava josta ilmenee tarvittava räjähdemäärä ja kuinka ne tulee sijoittaa.

    Missä viipyy tämä?

    Äänestä

  • evqevqeve kirjoitti:

    Noinko kovasti räjähdepurku-hihhuliamme harmittaa, kun joku kyseenalaistaa hänen uskontonsa. Hohhoijaa.

    Todella erinomaista argumentointia tältä tyypiltä. Ei osaa muuta kuin samaa hoihhoijaa litaniaa toistaa eikä perustele hohhoijattelujaan millään tavalla. Että hoihhoijaa vaan itsellesi säälittävä tyyppi ;)

    Äänestä

Tulisi sinun kaltaistesi kanssa esittää video siitä kuinka 110 kerroksinen talo sortuu tai ei sorru ollenkaan jos siihen lennetään 767 kylkeen.

Saa suorittaa.

Lisäksi, missä on se fysikaalisen reaktion kaava joka osoittaa mitenkä taloa pitää panostaa ja kuinka paljon räjähteitä tarvitaan jotta lopputulos olisi se WTCssä nähty. Tähän kysymykseen ei ole lukuisista kyselyistä huolimatta edelleenkään osannut yksikään salkkaritiedemies vastata. Mikä siinä on niin vaikeaa?

Äänestä

  • Mutta missä on kirjoitti:

    Se video jossa näytät kuinka olet ensin panostanut 110 kerroksisen talon (sinä itse siis, tai kaverisi) ja osoitat sen fysikaalisen reaktion kaavan jolla se on toteutettu.

    "3A "Niinhän se on, että tuollainen onnettomasti suunniteltu teräsrunkoinen rakennus kun ottaa kunnolla tulipaloa jostain kohtaa, teräs väsyy heti, ja koko komeus tulee ryskyen alas, vastustamattomalla voimalla."

    3B "Älytön määrä räjähteitä tarvittaisiin tuollaisten valtavien talojen romahduttamiseen, koska rakenteet täytyy ampua katki joka paikasta, että homma onnistuisi. Eihän sellaisen pommimäärän asentaminen olisi mitenkään voinut keltään onnistua huomaamatta.""


    :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_6673364 kirjoitti:

Sanoipa kuka tahansa mitä tahansa niin ihmeellisen säännöllisesti nämä hienot tornit sortuivat niille sijoilleen lähes vapaan pudotuksen vauhdilla. Nätti keko vain jäi jäljelle. Jopa ammatti-ihmiset ihmettelevät kuinka moinen on mahdollista. Turun Sanomissakin ihmeteltiin tapahtumia:

http://www.turunsanomat.fi/mielipiteet/?ts=1,3:1009:0:0,4:8:0:0:0;4:9:0:0:0;4:139:0:0:0;4:140:0:1:2008-09-11,104:140:563757,1:0:0:0:0:0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu