Kattokaa Fear dot com niin siinä teille jännitystä! huhhuh katoin äskettäin sen DVD:nä, enkä saa enää nukutuksi... se on sellanen psykologinen jännäri, vähän Ringin tapainen, saattaa olla jopa pelottavampi.
Selkäpiitä karmiva leffa!
PPP
61386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikä varmaan jenkkipaskaa? Hah, jenkit pilaa hyvät ideat kauhuleffoihin, The Ringistäki se nähtiin, jonka taas katoin eilen kaverin kanssa ja meinasin revetä. Se nainen on huono näyttelijä ja tekijät oli täysin mokannu sen kohan missä Samara tulee telkusta ulos ku ei tajunnu miten se oli tehty alkuperäsessä. Muutenki ne ruumiit oli ihan typeriä, raukkamainen ja halpa tapa pelotella katsojia. Tosin pakkohan niiden oli pelotella sillä tavalla, ku ei ne muuten olis saanu siitä pelottavaa.
Olis vaan jättäny sen japanilaisen leffan rauhaan, se oli pelottava ilman ruumiita jotka hyppi silmille.
no eipä se sitten kovin karmiva ole jos se on ringin tapanen,en kyllä oikeen oo ikinä ymmärtäny miten elokuva yleensä voi ketään pelottaa,mut miten vaan. onhan ring hyvä elokuva mut ei se ainakaan karmiva ole.
Norjalainen pelottelu pätkä Villmark.Toimii hyvin,parhaan
tehon saa jos on Dolby Digital ex vahvistin,videoprojektori,valkokangas ja hämärä katseluhuone.
Pelottava? KO sanan käyttäminen kyseisen kyhäelmän yhteydessä on suoranaista liioittelua. Tylsää ja tahkoavaa etenemistä, totaalinen jännite puuttuu kokonaan, jopa Leijonakuningas on jännittävämpi kuin Fear dot com.
askaaaaaaaaa!
Ite katoin perjantaina the ringin, enkä nukkunu seuraavana yönä, kuin vaan muutaman tunnin... Sehän yksi tyyppi, joka katto the ringin (leffateatterissa ja eturivissä) ei saanu unta KOLMEEN viikkoon!! Se joutu menemään sairaalaan sen takia!!!
Ja jossain eri maassa, ennen leffan alkua, leffan ohjaaja varoittaa, että leffan katsoja katsoo leffan omalla vastuullaan!! Ja sen leffan esityksen jälkeen, olivat siivoojat tulleet siivoomaan, ja löytäneet katsomosta kuolleen miehen!! Tosi juttu!! Mulla on se Jippiin uutisissa!!!
Oon muutes 13w tyttö... :)