A. Hirvonen näyttää akoille työn mallia. Mutta onko Arto lintu vai kala, kuka tietää? SMP:n ajoilta kerrotaan kaikenlaista.
A. Hirvonen pani akat ojennukseen?
kotkankova
2129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vastaan itse. Perusluonteeni on sosiaalisesti auttava tyyppi, joka ei sorru kanssa ihmisten puukotukseen missään muodossa.
Vikoja lujatahtoinen lähimmäistä kunnioittavasti kuunteleva.. Auttamisen halu silmiin pistävä kertoo selkokielellä asiat niin että itseään parempana olevat myös ymmärtää sanottavan asian. Järjestötyössä ei anna keskusteluissa nousta asialinjan vastaisia tahallisia toista loukkaavia aiheita päällimmäiseksi asiaksi.
Siksi Arto Hirvonen on saanut ”pahanpojan” maineen, kun ei anna pyrkyreiden käyttää hyväkseen kokouksissa itsensä nostamista vain puhetasolla olemalla omanedunostamista päällimmäiseksi. Varsinkin kun, jaetaan luottamuspaikkoja. Pyrkii saamaan ne henkilöt luottopaikoille ketkä pystyy kokouksen jälkeen tekemään K E N T T Ä työtä pyyteettömästi saamallaan luottamuksella.
Aina pysyy sanojensa takana. Ei hätkähdä takanapäin rajuakin haukkumista. Se vahvistaa suoraselkäisyyttä entisestään tietäen olevansa oikealla asialinjalla.
Tässä pähkinänkuoressa oma näkemys Arto Hirvosesta
Arto Hirvonen
Perusjätkä
Perussuomalaiset
Kotka
Lujaa. Kateellisia tuntuu riittävän.