Tietokonepelit,videot, tvohjelmat jne jne- kaikki yhtä kamalia,ei ihme että tällaista sitten tapahtuu. missä syli?
sairas maailma
tippalinssi
5664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niinpä,missä vanhempien huomio oikein on kun nuorilla alkaa ilmetä näin pahoja mielenterveysongelmia?!Kyllä pitäisi kiinnittää huomio kasvatukseen ja kasvuympäristöön!Onko tällaiset ongelmatapaukset jääneet täysin vaille rakkautta ja huomiota?Vanhemmat herätys!!
Herää kysymys, millaiseen maailmaan me oikein lapsemme joudumme lähettämään?
MISSÄÄN EI ENÄÄ SAA OLLA TURVASSA!
Miten niin enää? Milloin tässä maailmassa on saanut jossain olla turvassa?
Usko tai älä, nykyään on paljon turvallisempaa kuin sata vuotta sitten, vaikka tälläistä tapahtuisi joka kuukausi.
Mä tuossa samoin ajattelin.Ja ajattelin kun luin noita paria edellistä,että missä hemmetin pumpulissa nuo on kasvaneet tähän asti.
Maailma on todellakin sairas paikka ja ollut pitkään, mutta silti paha olo kumpuaa kuitenkin jostakin läheltä, ei se tyhjästä synny. Myös sitä mieltä että kasvatukseen ja mielenterveyspalveluihin kiinnitettävä paljon enemmän huomiota. Vanhempien otettava vastuuta enemmän lapsistaan. Mutta minkäs helvetti teet kun kaiken maailman juopot ja sekopäät sikiävät.