Aika perus klisee

Aseet ei tapa ihmisiä, ihmiset tappaa ihmisiä!!

Minkä takia tarttis ottaa kaikilta luvat ja aseet pois, kyllä suurin osa ihmisistä on järkevää porukkaa niin ei joidenki ääliöiden takia tartte kärsii.
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kelot kielletään, Vanhane ja Stubb valmistelevat lakia, joka kieltää kaikki rannekellot.

Äänestä

Eipä olisi uskonut?

Kansamme moraalinen rappio on julkisuuden esiintyjien mahdoton tunnustaa. Ei ammattiauttajat ongelmaa pysy hoitamaan kun se kansan ja nuorison moraali on romahtanut.

Mitä ovatkaan seuraava sukupolvi, jos annamme lasten elää ilman terveitä elämänperusarvoja.

Suomi on aina ollut aseita runsaasti ja se on hyvä, että tulee uusia metsästäjiä ja ampumaurheijoita sekä maamme puolusvoimat saa todellisia miehiä.

Isänmaa, uskonto ja koti pitäisi olla sekänä presidentin uudenvuodenpuheessa, eikä vain puheessa vaan hänen pitäisi ajaa niitä arvoja, koska kansa hänen miljoona kulunsa maksaa.

Joka palsta on nykään häirikkö homoja täynnä, tämä on kuvottavaa. Eipä ihme, että nuorisolla on pallo hukassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Aseet ei tapa ihmisiä, ihmiset tappaa ihmisiä!!

Minkä takia tarttis ottaa kaikilta luvat ja aseet pois, kyllä suurin osa ihmisistä on järkevää porukkaa niin ei joidenki ääliöiden takia tartte kärsii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu