En vain ymmärrä miksi jollain on niin paljon vihaa sisällään ja miksi ainoa keino purkaa se on jokin näin järkyttävä? eikö ampujalla ollut ketään kenelle olisi voinu puhua? onhan se todella hälyttävää,ei enää itsekään uskalla mennä kouluun
miksi?
pelottaa
1231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Taas sama juttu kun on jo paskat housuissa.
Säästä pitkä poika Vanhanen nyt joka asiasaa ja tulokset näet sitten edessäsi.Turha olla osaa ottava jos ei osaa hoitaa asioita.
- joo lisää vaan työttömiä.
- kannatakaa vaan vapaata kasvatusta.
- viran omasilta vaan kaikki valtuudet pois.
- vanhemmat työttömiä ja kotona kaikki huonosti varmasti heijastuu lapsiin jos ei vanhemmatkaan jaksa.
- miksi pitäisi puuttua pelkästään niihin lapsiin kyllähän ne tapahtumat juurtavat ajatuksia jo kauempaa.
- nuoret opiskelkaa vaan työttömiksi,varmaan motivoi montaa nuorta.
- mitä eväitä tämän päivän yhteiskunta antaa
Ei yhtään mitään.
- opiskelijat elävät elämänsä parasta aikaa mutta raha hanat kiinni joka puolelta ei tukia ei töitä.Mutta yritä pärjätä siinä evästä kerrakseen.
- Voi vittu että ollaan osaa ottavaisi kun kaikki on jo päin persettä.
- mene kertomaan niiden lapsien ja nuorten aikuisten vanhemmille jotka nytkin kärsivät ja menettivät lähimmäisensä.
Aselakiahan tästä kannattaa syyttää sehän se on syypää.Naurettavaa!! muta johonkinhan se on kohdistettava asioita jos ei kummempia vastauksia pysty antamaan.
Menkää nyt siellä eduskunnassa ihan maalaisjärjen tasolle ja miettikää mikä tässä teidän yhteiskunnassa on tosiaan vialla