Aseiden markkinointi..

Onko oikein, että aseita markkinoidaan Suomessa näin? Olikohan niin, että Auvinen osti aseensa juuri täältä..

http://www.teraasekeskus.com/videot.asp?id=1681&video=1&offset=all
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta mikä nykyään olisi, kaikki päin persettä ...

Äänestä
  • lähes kaikkialla ja se on hyvä juttu;) Tosin nämä pillua samattomat vetää herneet nenään ja ammuskelee sitten kouluissa.

    Äänestä

Kauan menee et lopuilla rahoilla saa aseen..?

Äänestä

Mitä vikaa? Miksi kaikkea pitäisi vahtia tässä holhousyhteiskunnassa.

Toinen idotismi on se, että asioille tehdään jotain kun tapahtuu jotain. Miksei tehty aikaisemmin?!

Tällaista tämä elämä. Nyt ollaan kaikki taas niin kukkahattutätejä, että huhhuh.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko oikein??? kirjoitti:

Onko oikein, että aseita markkinoidaan Suomessa näin? Olikohan niin, että Auvinen osti aseensa juuri täältä..

http://www.teraasekeskus.com/videot.asp?id=1681&video=1&offset=all

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu