Tämä hallitus on romuttanut Suomen sisäisen turvallisuden,satoja poliiseja on työttömänä,ensi vuonna vähennetään poliisipiirien määrää 66 kpl ja jäljelle jää peräti 24 poliisipiiriä koko maahan! Mieti sitä! Terveydenhoito on ajettu alas ja vanhukset näkevät nälkää laitoksissa! Mutta riistoporvarit Vanhanen ja Katainen sen kun ajavat proletariaatin ja köyhällistön verta tankeissaan uusilla panssarimersuillaan!
Hallitus on romuttanut sisäisen turvallisuuden
Suomesta!
6205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihmisten itsekeskeisyys, välinpitämättömyys ja kylmät arvot ovat tappaneet yhteisöllisyyden ja siksi turvattomuus lisääntyy. Ei poliisien lisääminen tuo arvoja takaisin. Se on ihmisistä ja heidän valinnoistaan yksin kiinni millainen yhteiskunta on, turvaton vai turvallinen.
Pitää kysyä, mikä yhteiskunnasamme ja kansassa on niin pahoin vialla, että poliiseja pitäisi jatkuvasti lisätä. Kunnolliset ihmiset eivät rötöstele tahi vahingoita toista vaikka poliiseja ei olisi lainkaan.
Kuulostat ihan Vanhaselta...politiikon pitäisi kyetä tekemään kriisitilanteissa muutakin kuin pahoittelemaan ja laittamaan vastuuta kansalle.
En ole heitä sinne äänestänyt, vituttaa tää tyhmä kansa..
juuri omia poliittisia tarkoitusperiäsi? Juuri noiden tapahtumien takiahan pääset lyömään hallitusta ja muita poliittisia aatteita kuin vierasta sikaa. Olisit vain kiitollinen hallitukselle. Ketä sitten haukkuisit jos hallitus olisi onnistunut tehtävässään täydellisesti.
hallituksen ja eduskunnan tarkoitus on hoitaa Suomen maan asioita. tekeekö se niin?
Yhä ikävempiä uutisia tulee vanhustenhoidon, mielentervesyhoidon ja muiden terveyspalvelujen puolelta.
Kriisitilanteissa Vanhanen ja muut eivät tunnu osaavan muuta kuin pahoitella.
Tarvitsemme poliitikkoja, jotka osaavat hommansa.
Ehkäpä olet jo ilmoittatunutkin lähestyviin kunnallisvaaleihin. Siitä se maan asioiden hoitaminen alkaa.